Související zápas

Panthers Praha
PanthersRudná
6:2(1:0,3:2,2:0)
út 1. 11. 2022 19:15 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 9. kolo
26_20230215_144258.png
2280_20221103_002713.jpg

Halové derby plné vyloučení ovládli Panteři šesti góly

Úterní podvečer patřil v Rudné třaskavému derby – papírově domácí Panteři totiž vyzvali druhého obyvatele této haly, tedy rudenský Sokol!

Že půjde o vypjatý duel se ukázalo jednak ještě před začátkem, neboť si do hlediště našlo cestu 150 hlasitých fanoušků, tuto teorii pak potvrdili i hráči na hřišti, kteří si nedarovali ani metr prostoru a navíc se velmi často ohřívali na trestné lavici – pořadatelé měli s počítáním všech jejich trestů rozhodně větší práci, než jakou vykázali ve svých přehledech volební komisaři jedné nejmenované východoevropské země.

Právě přesilové hry byly jedním ze dvou hlavních důvodů, proč nakonec byli v celkovém zúčtování úspěšnější „domácí“ Panteři. Svému soupeři totiž nabídli hned osm početních výhod, nováček soutěže ale trestuhodně využil pouze jedinou, a to zkraje druhé části, když na průběžných 1:1 srovnal Vojáček. Druhým důležitým faktorem byl bezpochyby výkon domácího Kobzy, který dostal přednost před Buzíkem a za důvěru se odvděčil tím nejlepším možným způsobem – zastavil 29 střeleckých pokusů, inkasoval pouze dvakrát a i díky úspěšnosti zákroků přes 93% si mohl vychutnat cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Právě díky Kobzovi Panteři udrželi pracně nabyté vedení, jež jim zůstalo i přesto, že je Sokol v každé třetině dokázal i zásluhou zmíněných přesilových her přestřílet a celkově byl výkon bíle oděných v úvodní polovině utkání o něco slabší, než jak bývá zvykem. Po první třetině to sice bylo jen o jednu branku, jíž z dorážky vstřelil Kšír, důraz kapitána Daňka na konci druhé části pak ale poslal domácí do vedení dvougólového. Když navíc v rozmezí 122 vteřin ve třetí periodě zvýšili Hrubý se Škodou, zdálo se o osudu utkání rozhodnuto.

Změnit to mohly už snad jen zmíněné přesilové hry, u nichž si pozorní čtenáři již jistě všimli, že z hostující strany úspěšné rozhodně nebyly, či občasné zbytečné ztráty pramenící z nerozvážnosti či touhy se před zaplněnými tribunami předvést nějakou tou finesou, v tu chvíli však vždy zakročila poslední instance v podobě skvělého Kobzy, která nakonec dovedla utkání k výsledku 6:2.

Panteři díky němu poskočili na průběžné třetí místo tabulky Národní ligy, odkud na úplné čelo koukají s dvoubodovým odstupem a jedním zápasem k dobru, Rudná pak stále čeká na první výhru za tři body a o nadále tak okupuje poslední, tedy dvanáctou příčku. Šanci na postup směrem vzhůru budou mít rudenští příští týden při souboji s čelákovickou Orkou, Panthers pak taktéž doma vyzvou Králův Dvůr.