Géčko zvládlo druhý víkend a jde do čela ligy

V neděli dopoledne čekal Muže G turnaj v Berouně, kde se hned ráno střetli se známým protivníkem - Spartou. Tým, se kterým nemáme bilančně plusové výsledky, si jistě na naše borce věřil a očekával jasné tři body do tabulky.

Naše poslední mužská rezerva s označením G (pokud to půjde dále, budou muset Panteři založit dvoupísmenové označení svých týmu: Muži AA, Muži AB, atd.) se však dobře vyspala a na soupeře se vrhla v plné síle. Snahy soupeřových útočníků drtil neskutečně chytající Radek a po vychytaném sparťanském nájezdu se ujali vedení naši borci. Soupeř sice velmi rychle srovnal, ale naši borci přidali v druhé třetině 2 góly, Radek, který ničil soupeřovi útočníky svými zákroky, nepustil gól, a tak se šlo do třetí třetiny za stavu 3:1 pro naše barvy.

Sparta pak začala velkým tlakem, ze kterého přišel gól upravující skóre na 3:2 a vycítila tak, že je ještě dost času na to srovnat, případně i vyhrát. Soupeř tak relativně otevřel svoji hru a vrhnul hodně svých sil do útoku, což konečně Muži G začali trestat a během jedné minuty nastříleli soupeři tři góly, což prakticky rozhodlo zápas a Sparta se poté nadýchla k tomu jen esteticky srovnat na konečný výsledek 6:3. Jedním ze tří gólů v inkriminované minutě byl i gól Petra Nepraše z trestného střílení, jehož provedení se pokusíme nasdílet pod report, aby mohlo být zapsáno do florbalových učebnic, hlavně utečení míčku úplně na začátku, což jistě totálně rozhodilo gólmana soupeře.

Ve druhém utkání nás čekal nevyzpytatelný soupeř Dynamis B, který umí překvapit, ale i totálně propadnout. Nebudu však vás dlouho napínat a prozradím několik věcí… První je ta, že naši borci vyhráli s krásným výsledkem 7:3 a druhá je, že hráčem, který byl nejvíce hořkým, se stal Martin Bajer, náš hrající trenér a kapitán. První třetinu, kdy hrál Martin na beku, jsme ukončili za stavu 2:1, druhou, kdy hrál Martin v útoku dokonce jen 1:1, ale třetí, kdy se Martin posadil, jelikož to vypadalo, že vyplivne plíce, skončila pro naše borce v poměru 4:1.

Z florbalových kuloárů se k nám dokonce dostal pozápasový vtip: Jaký je prý rozdíl mezi hrou s Martinem a kondomem….prý žádný…..s ním je to prý bezpečnější, usedlejší, ale bez něj prostě lepší. Zdravíme tedy Martina a přejeme mu mnoho dalších úspěšných turnajů.

Nyní, ale trošku vážně. Je třeba poděkovat všem hráčům, že na hřišti makali a i když opět nebyla někdy hra zcela dokonalá a vyskytly se chyby je důležité vědět, že se můžeme spolehnout jeden na druhého a že umíme uhrát pěkné výsledky proti těžkým či nevyzpytatelným soupeřům.

Autor: Martin Bajer