Související zápas

Panthers Praha
VSK ČVUTPanthers
6:9(1:4,1:5,4:0)
so 28. 10. 2023 10:10 @ Exe Sport Arena, PH a SČ soutěž mužů, 3. kolo
22_1640941991.jpg
2547_20231031_154555.jpg

Géčko si poradilo v přestřelce

Sobotní dopoledne se neslo ve znamení turnaje našeho Géčka. Čekal nás jen jeden zápas, navíc v Praze, takže ideální příležitost připsat si další body do tabulky, kde jsme zatím stoprocentní.

Sestava byla trochu lepená, kdy někteří hráči se dozvěděli až večer před zápasem, že se dopoledne mají hlásit s věcmi na značkách. Naštěstí se i přes zmatky ohledně nominace (zdravíme našeho kapitána Martina) dopoledne sešly hned dvě pětky a tentokráte i brankář (Naštěstí se v této sezoně Petr Nepraš ukázal jako kvalitní náhrada). Čekala nás krásně vyhřátá šatna díky Vojtovi Majerovi, který přišel do haly v čase, kde někteří spoluhráči ještě vyspávali. Před zápasem jsme řešili tradiční dilema ohledně barvy dresů a tentokrát to nebylo pouze o oblíbenosti různých variant mezi hráči, ale museli jsme řešit hned několik výstrojních hitparád. Petr, který už nějaký čas postrádá červený dres (pokud to čte někdo, kdo ho má doma, tak ho tomu klukovi vraťte) na začátku vlastně rozhodl, že se bude hrát v bílém. To platilo do doby, kdy si Ladrys oblékl svůj bílý dres. Střihově by připomínal spíše účastníka Tour de France, neboť jeho dres pamatuje ještě juniorská léta, kdy brázdil jako hubený štírek různá florbalová kolbiště. Sice jsme se shodli, že díky perfektní aerodynamice byl na hřišti v podstatě nedostižitelný, ale jelikož sám pisatel reportu je prostorově objemnější, volba padla na červenou variantu a Petrovi nezbylo nic jiného než červené tričko.

Abychom zápas trochu zdramatizovali, nechali jsme si hned na začátku při vlastní přesilovce dát gól. To nás trochu nakoplo a rozjel se brankostroj. Geniální tah vysunout Ladryse dopředu (stejně moc nebrání :D) znamenal proměnu utkání v jakousi One Man Show. Nikdo nepochopil jak, ale ten kluk v suchým triku nasázel soupeři hattrick. Na důkaz svojí absolutní dominance ještě zopakoval akci Jéži, která pár dní zpět kolovala na klubovém IG, kdy udržel balónek přes dva hráče a pak potupil brankáře backhandovým golfákem a zapsal tak čtvrtý kus. Soupeř nás trochu potrápil až na závěr, kdy jsme se už s vidinou tří bodů a suchých dresů viděli v šatně a protihráčům darovali několik laciných branek. Samozřejmě to z naší strany bylo zkušeně pohlídané, i když finální skóre 9:6 nevypadá tak jasně, jako průběh zápasu.

Autor: Matěj Špalek