Famózní obrat zařídil Juniorkám tři body!

Druhý hrací víkend přinesl výběru Juniorek další dva zápasy a stejně jako v prvním případě také tříbodový zisk. Ten byl ale tentokrát v hodně velkém ohrožení, vždyť Panterky v nedělním derby s Black Angels prohrávaly po dvou třetinách už 0:4, báječný obrat a gólová smršť nicméně v závěru odvrátila porážku a svěřenkyně Lukáše Jenšíka a Andrey Novákové nakonec zvítězily 5:4!

První zápas nás čekal v Bublina Areně s Bohemkou a dopředu jsme věděli, že budeme nejspíš většinu času pod tlakem, neboť zatímco domácí nastoupili v plných stavech, nám chyběly důležité hráčky, co odjely s extraligovými ženami na výjezd do Ostravy.

Utkání začalo opatrně a byť byl soupeř lepší, dařilo se nám ho v úvodních minutách držet na uzdě. Po prvním inkasovaném gólu jsme se trochu sesypali, po důrazném rozhovoru v kabině jsme si ale řekli, že vlastně nemáme co ztratit a s trochou nadsázky je i jedno, kolik branek dostaneme, pokud sami nějaké dáme. A to se ve druhé třetině povedlo, dali jsme gól, měli jsme pár brejků a dokonce jsme zužitkovali nájezd zásluhou krásného provedení Elišky Mídové. Navíc se nám dařila i hra pod tlakem, dokázali jsme si rychle posouvat balon, oťukávat ho o mantinely a celkově jsme v některých chvílích Bohemians dokázali i potrápit, zejména z rychlých brejků.

Bohužel musíme uznat, že i tak byla Bohemka tak o dvě třídy lepší než my, přehrávala nás a zaslouženě nakonec vyhrála 13:3.

V neděli jsme nicméně už byli v plném počtu i my a v zápase s Black Angels jsme si šli pro vítězství. Už od začátku byla ale na holkách znát taková ospalá nálada a energie, tu pak prohloubil i fakt, že ani na hale a ani v šatně nehrála muzika, takže jsme neměli od čeho se odpíchnout. I rozcvička vypadala, že Panterky jsou ještě v zápase s Bohemkou nebo na cestě z Ostravy a skoro by se dalo říct, že se zkrátka nechtělo nikomu makat.

Podle toho vypadal i zápas, který byl sice herně vyrovnaný, za první dvě třetiny jsme se ale absolutně nedokázali dostat do pohody. Hráčky Black Angels byly aktivnější a víc na míčku, my hrozili zejména z protiútoků, v nichž jsme ale nebyli dostatečně důrazní a koncentrovaní při koncovce, takže všechno lítalo vedle, případně nás skvěle vychytala gólmanka. Po druhé třetině jsme si tak řekli, že už není co ztratit a cílem není v tu chvíli vyhrát zápas, ale dát alespoň gól a další cíle si řekneme poté.

Hned v první minutě jsme navíc branku opravdu vstřelili a to nás okamžitě nakoplo, naopak soupeř znejistěl a začali jsme ho tlačit, díky čemuž jsme získali i tu pozitivní energii, která nám v zápase do té doby chyběla. Zlomovým momentem byl gól na 2:4, po němž během necelých čtyř minut padly další tři zásahy a rázem jsme vedli 5:4. Hodně se přitom řešila branka na 4:4, kdy po tvrdém, ale velmi pravděpodobně i čistém souboji Vali Mídové s jednou ze soupeřek šly naše hráčky do brejku a srovnaly. V tu chvíli se totiž začali projevovat rodiče Black Angels, kteří se jali hlasitě nadávat rozhodčímu a jak já, tak zbytek realizačního týmu se tím nechali strhnout, což je škoda, protože pak zbytečně plály emoce. Závěr už byl jedna velká válka a boj, ten jsme ale nakonec dokázali ustát a vyhráli 5:4.

To, že jsme po druhé třetině prohrávali 4:0 a stejně ten zápas dokázali zvrátit v náš prospěch je v dobrém slova smyslu skoro absurdní a holky si za takový obrat zaslouží hlubokou poklonu jak z mé strany, tak i od ostatních trenérů. Potvrdilo se nám ale, že všechny ty zápasy jsou o hlavě a jejím momentálním nastavení a pokud se před začátkem dokážeme správně zkoncentrovat, nic pro nás není ztracené a můžeme brát body pokaždé.

Holkám díky za povedený druhý víkend, se třemi body jsme spokojení už jen proto, že jsme úplně klidně mohli odejít s prázdnou.

Autor: Lukáš Jenšík

Panthers Praha - FbŠ Bohemians 3:13 (2:5, 1:2, 0:6)  online
Panthers Praha - Black Angels 5:4 (0:1, 0:3, 5:0)  online