22_1640941991.jpg
18_1640199804.png
2469_20230804_145328.jpg

Elitní kádry doznaly v létě řady změn

Nová sezona už je za dveřmi a už příští týden se naši elitní muži a ženy představí na přípravném turnaji Czech Open. Jaké změny se v obou kádrech během prázdnin udály?

Ta největší změna proběhla u mužského výběru, kde kvůli velkému pracovnímu vytížení skončil hlavní trenér Jaroslav Jelínek. U družstva nadále pokračuje jeho trenérský kolega Patrik Míka, na doplnění realizačního týmu se pracuje a další případné změny budou oznámeny později. Nováčky v Panthers jsou pak brankář Denis Ali, který dosud hájil klec žateckých Jazzmanů, toho zároveň doplní útočník Daniel Riley, který je odchovancem rudenského Sokola a v loňské sezoně patřil se 37 kanadskými body mezi nejproduktivnější hráče Králova Dvora. V elitním výběru Panthers pak končí Jakub Žiška, kterého čeká superligový test v SKV, Petr Kölbl, jenž se rozhodl pokračovat v rezervních družstvech, kariéru dočasně přerušil útočník Lukáš Pokorný a zcela jí ukončil obránce Michal Sládek.

To u žen došlo i vinou sestupu do 1. ligy k daleko většímu zemětřesení. V klubu skončila řada hráček – loučí se například Agáta Saffertová, Lucie Retová, Monika Zikmundová, Kristýna Gocová nebo Julie Faťunová, které se rozhodly ve svých kariérách pokračovat v jiném dresu. Všem teď již bývalým #princeznám děkujeme za odvedené služby a v další fázi života i florbalové kariéry přejeme mnoho zdaru!

Trenér John Hodek pak mohl přivítat na trénincích i první posily – z pražské Sparty do Panthers přichází Tereza Trubičková, z druhého pražského S pak stejným směrem putuje Anita Nechvátalová. Soupisku pak rozšíří ještě Andrijana Kris, která dříve působila ve střešovickém Tatranu. Nejčerstvější posilou je Eliška Čermáková a Adéla Kuchařová. Také realizační tým má trochu jiné složení. Vedle hlavního trenéra místo Marca Lombina bude od nové sezóny dvojice Matěj Ďurina a David Förster.

První zkoušky pro oba kádry přijdou už příští týden na turnaji Czech Open, další prověrky pak ke konci srpna obstará základní skupina Poháru – ten se navíc v obou případech hraje na domácí hale v Rudné, kam zároveň můžete Pantery a Panterky dorazit podpořit!