Související zápasy

Panthers Praha
23_20230911_132008.jpg
2598_20231207_120932.jpg

Elévský trojlístek doplnilo o víkendu družstvo ORANGE

Panteří rodina se dál rozrůstá a o prvním prosincovém víkendu se v akci ukázalo poprvé také zbrusu nové elévské družstvo – Panthers Praha ORANGE!

Druhý koš v režii BLACK

Tým BLACK pořádal 2. koš, ale to neznamenalo, že nás nikdo nemůže překvapit. První zápas nás čekala pražská Bohemka. Zápas plný soubojů, který jsme dokázali dotlačit to vítězného konce. Druhy zápas s Tatranem byl klidnější a více v naší režii a proto jsme mohli přidat druhé vítězství.

V předposledním klání nás čekaly Černošice známé svoji pevnou obranou. Tu se nám úspěšně podařilo penetrovat a dokráčeli jsme si pro třetí výhru v řadě. Poslední zápas týmu BLACK nás čekal proti klukům z Králováku, scénář se víceméně opakoval a kluci si zodpovědně došli pro čtvrtou a poslední výhru této hrací soboty.

Autor: Matěj Ďurina

WHITE doma téměř stoprocentní

Od začátku jsme měli největší ambice a chtěli jsme vyhrávat, podle toho jsme i tak vstoupili do ranního zápasu. Byli jsme střelecky při chuti a stříleli jsme jeden gól za druhým. Druhý zápas se nám kulomet na chvíli zasekl a soupeř nás přehrál o jeden gól. Třetí zápas znamenal návrat kulometu a to ve velkém. Dali jsme více gólů, než bylo hracích minut, ale nutno podotknout, že soupeř byl ve velmi oslabené sestavě. Poslední zápas jsme zachovali chuť na góly, přidali jich dalších devět a završili tak turnaj s bilancí tří výher a jedné prohry.

Chceme moc poděkovat všem, co se na tomto skvělém hracím dni podíleli. My jsme si to s Danem moc užili. Byla to pořádná porce florbalu a zábavy. Děkujeme všem rodičům za podporu. A budeme se těšit příště.

Autor: Matěj Ďurina

YELLOW bez bodu, ale se spoustou zkušeností

Už před prvním zápasem jsme řešili na poslední chvíli zpoždění a omluvy, a to z důvodu špatné adresy haly na webu Českého florbalu. Nakonec se ale všem podařilo včas se převléknout a mohli jsme rovnou na hřiště k ranní bitvě s Tatranem.

Klukům se nedá upřít bojovnost, směrem dozadu ale moc neběhali a tak v tom našeho gólmana nechali samotného a není tak divu, že jsme hned po ranní bitvě sháněli dalšího chytajícího zájemce. Nejvíc zářil Kuba Roganský, který se sám dvakrát prosadil a připravil ještě spoustu dalších šancí pro svoje spoluhráče.

Ve třetím utkání pak šel poprvé chytat David Zadražil a hned se blýsknul fantastickým výkonem proti Berounu, přidal se k němu se spoustou vyhraných soubojů Tomáš Síč a o něco větší radost byla na světě. K závěrečnému střetnutí se do brány vrátil Kuba Roganský a sledoval hodně ostrý zápas s množstvím puštěných osobních soubojů.

Z turnaje jsme si nakonec neodnesli ani bod, ale zato máme spoustu nových zkušeností, zážitků a vzpomínek. Díky za to!

Autor: David Förster

Premiérové představení družstva ORANGE

Svoji zápasovou premiéru si v sobotu odbyl nový tým ORANGE. Ten se sešel až na Vláďu čistě ve složení kluků, kteří zatím válí pouze na školním kroužku a krásy klubového florbalu teprve objevují. Tomu odpovídaly i výsledky zápasů, ale ty pro nás nejsou důležité. Co důležité je, že kluci makali všechny čtyři zápasy. Velká část z nich byla přitom na úplně prvním turnaji a museli se popasovat s mnohem zkušenějšími soupeři. První velká výzva byla vůbec dorazit na turnaj, protože cesta do Nového Strašecí místy připomínala sjezdovku. Dalším zpočátku nelehkým úkolem byl výběr brankáře. To je pozice, kterou si kluci na kroužku nevyzkouší a proto z ní zpočátku panoval patřičný respekt, nicméně poté došlo ke klasické situaci, že brankářem chtěl být skoro každý.

Vítězství nebylo jediným měřítkem úspěchu - naopak, důraz byl kladen na týmovou práci, sportovní duch a fair play. Všichni nováčci si odnášejí nejen cenné zkušenosti, ale i třeba také nové kamarády. Kluci viděli, co všechno se můžou na trénincích naučit, aby příští turnajová anabáze byla zase o něco povedenější.

Autor: Matěj Špalek