Související zápasy

Elévové zpět na malém hřišti vybojovali postup a bronz!

Druhým kolem pokračovala letošní cesta elévů, která družstvo BLACK zavedla za třetím místem do Berouna, WHITE pak z Uhřiněvsi přivezli dodatečný postup.

Cesta do Berouna přinesla dvě výhry

V sobotu 15. října se Elévové BLACK vydali do berounské haly, kde je jako první soupeř čekal domácí Sport Eden. Zápas to byl velmi vyrovnaný a šance si vytvářely oba týmy, my byli ale i díky skvěle chytajícímu Vojtovi Kubíkovi přeci jen o chlup lepší a zaslouženě tak slavili první výhru. Ve druhé bitvě jsme se následně utkali s Wizardy a ačkoliv to byl boj o poznání těžší než proti Berounu, dlouho jsme drželi vyrovnané skóre a pravidelně našemu soupeři zatápěli. Zlomová byla úvodní část druhé půle, kde jsme dostali rychlé tři góly a už jsme se na Wizardy nedokázali dotáhnout.

Druhou půli turnaje odstartovala bitva s Prague Tigers, do níž jsme vstoupili hladoví po vítězství a obzvlášť to bylo znát na Vojtovi Kubíkovi, který protentokrát vyměnil brankářskou výstroj za hokejku a hned v úvodu si připsal krásné tři branky. Ve druhém poločase jsme sice na chvíli polevili a dvakrát kvůli tomu inkasovali, zlepšení ale přišlo záhy a byla z toho nakonec velmi poklidná výhra, jíž jistilo osm vstřelených branek.

Na závěr jsme se utkali s v minulém turnaji postupující Spartou a od začátku se bylo na co dívat. Šancí bylo spoustu, gólů taky a v poločase na tabuli svítilo skóre 3:3. Druhá část byla ve stejném duchu, na náš rychlý gól ale Sparta odpověděla svými zásahy a v závěru držela dvoubrankový náskok. Ten sice snížila trefa 37 sekund před koncem, ani obrovský tlak i díky jednomu neuvěřitelnému zákroku soupeřova gólmana ale k vytouženému vyrovnání nevedl a turnaj jsme tak zakončili těsnou porážkou.

Autor: David Förster

WHITE skončili druzí, přesto postupují

Pozn. redakce: článek byl psán v době, kdy všichni ještě smutnili z těsného druhého místa. Vytoužený postup ale malé Pantery ani tak nakonec neminul.

Nová sezóna se naplno rozjela a naše zástupce mladších elévů v sobotu 15. října 2022 očekávala hala v Základní škole U Obory v Praze-Uhříněvsi. Na soupisce se v čele s trenérem Danem objevily všem již známé „firmy“ – Kuba, Maty, Šíma, Táda, Toby, Viki a nakonec i naše brankářská opora Fíla, který dorazil i přes lehkou zdravotní indispozici.

Na prvního soupeře jsme si museli chvíli počkat, ale dočkali jsme se – svítivě žlutý tým z Unhoště skočil do zápasu rovnýma nohama, prakticky bez rozcvičky. I když se kluci mohli zaleknout jednoho, o hlavu vyššího protihráče, nestalo se tak a zápas skončil výhrou „bílých“ panterů.

Mezi zápasy byly časové prodlevy, které ale kluci uměli využít – buď vzali do ruky hokejky a věnovali se přípravě na další utkání nebo odpočívali – jak jinak, než s telefonem v ruce.

Tým Kralupy Wolves byl druhým soupeřem, který se proti nám postavil. Byl to velmi vyrovnaný zápas, který skončil naší prohrou, ale pouze o jedinou branku. Díky výsledkům dalších utkání, které prozradím níže, můžeme konstatovat, že to byla právě tato branka, která nám chyběla do vyrovnání a mohla tak kluky posunout do vyššího koše. Ale nehroutíme se – jde přece hlavně o radost ze hry! ;-)

Po tomto zápase kluky opět čekala delší pauza, kterou opět využili po svém. Naším předposledním soupeřem tohoto klání byli Kanonýři Kladno. Tento zápas byl divácky ozvláštněn samostatným nájezdem ze strany Kanonýrů, který ale Fíla bez zaváhání vychytal. Míček byl po celou dobu hry častěji na hokejkách našich kluků, což dokazuje i výhra s poměrně velkým rozdílem branek. V tomto utkání si kluci navíc vyzkoušeli samostatné střídání, tedy bez pokynů od trenéra. Mají můj obdiv, střídání zvládali perfektně!

V duchu vysokého skóre v náš prospěch se nesl i poslední zápas, a to proti Wizards. Soupeřova branka „vítala“ jeden míček za druhým. I v tomto zápase jsme měli možnost vidět jeden nájezd, ale tentokrát panteří – a Táda proměnil! Tímto přispěl k naší výhře, jíž jsme završili celý dnešní uhříveněský turnaj.

Kluci odjíždějí spokojeni, trochu unaveni, ale zároveň natěšeni na další turnaje!

Za diváky velký dík, byla to parádní podívaná!

Autor: Hanka Pokorníková