23_20230911_132008.jpg
21_1640941393.png
40043_IMG-20211212-WA0051.jpg

Elévové poprvé se dvěma družstvy!

Vůbec poprvé se letos představila v akci hned dvě družstva elévů v jednom víkendu - k tradičnímu družstvu 2011 přibylo i nově přihlášené družstvo 2012! Jak se jim dařilo?

Slzavé údolí družstva 2011

Další turnaj elévů 2011 se konal v Dobříši v neděli 12.12. a týkal se nás tentokrát druhý koš. Oba trenéři se jasně shodují, že v dobříšské hale ještě nikdy nebyli, avšak jakmile se k ní přiblížili a ona se před nimi objevila, oba se zase jasně shodují, že tady už rozhodně někdy byli. Ta paměť si s námi někdy pěkně zahrává. A pokud zavzpomínáme na minulý turnaj, pak musíme mít na paměti tři věci: 1) že se silnějšími soupeři umíme, se slabšími se trápíme; 2) že ve tvoření hry a kombinaci máme jisté nedostatky; 3) že pokud nevyhráváme, odchází psychika. Dneska se k nim přidala další, ale o tom až později.

Pojďme se již ale podívat na náš první zápas s domácím Sokolem Dobříš. Panteři do něho vstupují s úsměvem a dobrou náladou. Týmová chemie funguje, kluci se podporují a poměrně snadno vítězí. Tohle se trenérům líbí, a tak klukům odpouští určité nedostatky v kombinaci.

A jdeme na dalšího soupeře a tím je Tatran Střešovice. Zápas je to daleko těžší, ale kluci opravdu bojují a dlouho vedeme. Tatran se však nevzdává a zápas se mu podaří vyrovnat. A je to tu, bod číslo 3 se začíná naplňovat. Kluci si začínají vyčítat chyby, navíc přiznejme si, soupeř je v kombinaci a tvoření hry o něco lepší (bod 2) a přichází pohroma v podobě vedoucího gólu soupeře. V tu chvíli se tým úplně sesypal, a dokonce se objevují i slzy. A to je ten další neduh, o kterém byla zmínka již v úvodu článku. Času je poměrně ještě dost, ale s uplakaným týmem s hlavami dole to už prostě nešlo, a tak těsně prohráváme.

Posledním soupeřem jsou Wizardi. Nejraději bych teď použil dvě klávesové zkratky Ctrl+C a Ctrl+V. Zápas je totiž skoro přesnou kopií předchozího utkání, a to včetně slz a těsné porážky. Dokonce už prakticky ani nebylo s kým zápas dohrát, protože jedni pláčou a další mají hlavy tak nízko, že už se skoro čelem dotýkají palubovky a v takovém stavu se opravdu špatně běhá, natož ještě přitom hraje florbal.

Na závěr si to shrňme. Bod 1 byl dnes odbourán, protože slabšího soupeře jsme porazili a s dvěma silnějšími jsme prohráli. Bod 2 je pro nás opravdu velkou výzvou a na trénincích na tom zapracujeme. A co s bodem 3 a novým plačkovým bodem? Pláč odbouráváme hned po zápase vtipem o Jágrovi a Kladnu. No, a protože hlavy dole si způsobujeme sami tím, že si vzájemně vytýkáme chyby, musíme zapracovat na větší týmovosti. A hned se nám tu vyskytne příležitost v podobě hromadného odjezdu do Rudné a společnému fandění princeznám a mužskému Béčku. Takové teambuildingy budeme muset pořádat častěji, kluci se opravdu baví a kamarádství se posiluje. Snad nám rodiče odpustí, že jsme je dneska předali tak pozdě.

Autor: Dan Horna

Panthers Praha 2011 – Sokol Dobříš :-)
Panthers Praha 2011 – Tatran Střešovice :-(
Panthers Praha 2011 – Wizards :-(

.

Dvanáctky hrály ve střešovickém sklepě

V neděli si výběr 2012 udělal výlet do tatranské Stodoly, respektive do jejího sklepa. V prvním utkání jsme vyzvali právě našeho hostitele a v první polovině nad ním měli herně i výsledkově navrch. Druhá část, do níž jsme vstupovali s mírným náskokem, už ale pohybově a kombinačně vyzněl spíše pro soupeře a ten se i začal prosazovat častěji než my, takže postupem času otočil vývoj skóre a nakonec i přes naší závěrečnou snahu v podobě hry bez brankáře slavil vítězství na náš úkor.

Po chvíli nás čekal druhý a závěrečný boj na turnaji, a to se spřáteleným Sokolem Rudná. Krátká regenerace nám naštěstí pomohla a soupeře jsme celkem v poklidu přehrávali prakticky ve všech aspektech, tedy včetně skóre. V poločase z toho bylo vedení o čtyři branky a pokud se někdo na hale bál, že nám dojdou síly či zbytek zápasu spíš odchodíme, byl na velkém omylu - druhá polovina totiž byla ještě lepší. Sami jsme brzy narazili oblíbenou desítku, Rudné dovolili jen jednu kosmetickou korekci a kalendářní rok jsme tak zakončili vysokým vítězstvím.

Autor: David Förster

Panthers Praha 2012 - Tatran Střešovice :-(
Panthers Praha 2012 - Sokol Rudná :-)