20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
39772_IMG_20211128_125737.jpg

Elévové aneb se silnějšími umíme, se slabšími se trápíme

V neděli 28.11. ráno v 9:00 v Říčanech to vypadalo, že zima už je opravdu za dveřmi. Přivítala nás tam totiž poměrně kosa, a dokonce i pár vloček spadlo. Kluci už začínali vymýšlet, kam pojedou na nějakou tu lyžovačku, ale teď nás čekal boj v druhém koši s vyhlídkou postupu do prvního, takže už šup do tepla.

A musím říct, že v téhle hale bych rád hrál častěji: pěkné nové prostředí, dobrý povrch, každý tým měl svou, poměrně velkou, uzamykatelnou šatnu a o bufetu už vůbec nemluvě. Menu vypadá, jak kdyby se tu snad včera konala jiná fajn akce, a to zabíjačka. Pravému domácímu sulci se prostě nedalo odolat, k tomu tlačenka, sekaná… No škoda, že turnaj bude končit lehce po obědě, tady by se dalo i dobře navečeřet. :-)

Pojďme se ale už teď podívat, jak to vypadalo na hřišti. Prvním soupeřem našich mladých nadějí je tradiční rival Olymp Florbal Apollon. Bohužel i naše hra proti tomuto soupeři je více než tradiční, ve vyrovnaném utkání děláme více chyb a prohráváme 3:6.

Druhým týmem, proti kterému nastupujeme, jsou domácí FBC Draci bílí. Z týmu, který smetl Wizardy a porazil i výše zmíněný Olymp, máme respekt. Kluky nabádáme k opravdu pečlivé hře. K zápasu už více nelze nic jiného dodat, než že po opravdu dobrém výkonu zaslouženě vítězíme 6:4.

A jdeme na poslední zápas, ve kterém jde opravdu o hodně. Pokud zvítězíme, je tu ještě šance na postup, remíza znamená klidné zajištění druhého koše a prohra naopak sestup. Soupeřem jsou nám Wizards SO Praha 10 orange, kteří oba své dosavadní zápasy prohráli (s celkovým skóre 4:27). Kluci do zápasu vlítnou a po první půli celkem jasně vedeme 4:0, takže ta první varianta vypadá i nadějně. Přichází však strašidelná druhá půle, ve kterém nám totálně zvlhnul střelecký prach a to ne, že bychom nestříleli, na střely jsme i jasně vyhráli, ale ne a ne se prosadit. Za to soupeř využil prakticky vše a tak zápas končí možná i trošku nezaslouženou remízou 4:4.

Pokud shrneme naše počínání, pak nadpis článku je více než výstižný. Porážíme jediný tým, a to ten, který turnaj celkově vyhrál. Naopak se trápíme se soupeřem, který se na turnaji jevil jako jasně nejslabší. Na tomhle budeme muset zapracovat na trénincích, ve tvoření hry máme značné rezervy.

Autor: Dan Horna

Panthers Praha – Olymp Florbal :-(
Panthers Praha – FBC Draci :-)
Panthers Praha – Wizards :-|