Související zápasy

Panthers Praha
20_1640940998.jpg
2235_20220929_224932.jpg

Efko v úvodu sezony za plný počet

Naše nejnižší mužská rezerva zahájila sezónu až o tomto víkendu a hned na úvod čekal kluky výlet do vzdálené Kutné Hory. Odměnou jim ale zase bylo, že se turnaj odehrál v krásné hale Klimeška, která nabízí super povrch a velmi hezké zázemí.

Co se týče složení, tak to se ladilo na poslední chvíli, jak je na začátku sezóny již zvykem. Zkušené veterány doplnily některé mladé pušky, které s nimi chodí i trénovat. Další novinkou je větší využívání členské sekce a i s tím si kluci poradili bravurně. Dokonce i doprava se podařila domluvit rozumně dopředu, takže vše nasvědčovalo, že sezóna začne úspěšně. K tomu bylo ještě potřeba předvést solidní výkon na hrací ploše. I to se ve výsledku podařilo.

Hned po příjezdu k hale nás zarazilo, že parkovacích míst je u haly jen poskrovnu. Důvod jsme zjistili po příchodu do vestibulu haly, kde nás přivítalo hejno hlučných dětí. V hlavní hale totiž probíhal velký dětský turnaj v korfbalu (ano, nejedná se o překlep, je to sport podobný basketbalu, některými přezdíván basketbal pro chudé!! ☺). V každém případě bylo zajímavé některé výkony sledovat. Pak jsme se již přesunuli do naší šatny, abychom se připravili na náš úvodní zápas sezóny. V tom nás čekal „neznámý soupeř“, který hraje soutěž prvním rokem, ale jinak je to náš spřátelený tým Texas.

Tým byl plný juniorů a v názvu nesl označení „C“, což mohlo být na první pohled dost zavádějící. Díky průměrnému věku soupeřů jsme očekávali zápas plný pohybu a o to méně fyzických soubojů. To se zcela beze zbytku potvrdilo po úvodním hvizdu. Naší sestavu jsme rozdělili také trochu podle věku a hrací ploše to bylo vždy vidět. Pokud byla na hrací ploše naše „mladá lajna“, hrál se typický juniorský florbal. Pokud tam byla naše „starší lajna“, byla znát zkušenost v rozehrávce i finálním zakončení. Ta po třech šťastných gólech (ve dvou případech donutili svým důrazem gólmana ke dvěma vlasťnákům) prakticky rozhodla zápas. Konečné skóre se zastavilo na stavu 6:1.

V druhém zápase nás čekal již známý soupeř, konkrétně Black Dragons. Tenhle tým se v těchto soutěžích pohybuje již léta s kapitánem a legendou Danielem Kubátem alias Kongem. Bohužel ten na tento první turnaj nedorazil a tak můžeme mluvit o výrazném oslabení. Přesto, že za tým soupeře nastoupilo jen osm borců, jsem přesvědčen, že váhová převaha byla jednoznačně na jejich straně. Od začátku zápasu bylo jasné, že celý zápas bude jen a jen o našem výkonu. Již po první třetině jsme vedli v zápase 3:0 a zápas byl prakticky rozhodnutý. Paradoxně to byl ale duel daleko více fyzicky náročný, protože soupeř díky svým dispozicím hrál silový florbal typický pro tyto soutěže. Nám se ale v koncovce začalo dařit a probudila se i druhá lajna, která v celkovém výsledku vstřelila pět z celkových osmi branek. Na konci zápasu tedy svítilo na světelné tabuli 8:1 v náš prospěch. Určitě musím zmínit Pavla Pánka, který zatížil konto soupeře hned 4 zásahy.

Jinak musím všechny pochválit za dochvilnost i za předvedené výkony. Stále je co zlepšovat, ale nezávislé oko diváka muselo některé naše akce potěšit. Za sebe musím přiznat, že taková hra je pak opravdovou zábavou.

Autor: Miloslav Mattes