Související zápasy

Panthers Praha
22_1640941991.jpg
2453_20230426_100541.jpg

Efko při rozlučce se sezónou za plný počet

Poslední turnaj sezóny čekal i naši poslední rezervu. Navíc jsme turnaj i pořádali, což nám ve výsledku přidělalo trochu vrásek na čele. Náš lodivod, kapitán i trenér v jedné osobě Martin Bajer již dopředu hlásil, že se po plánované oslavě nebude schopen ujmout hráčské ani kapitánské povinnosti, a tak tyto povinnosti přesunul na mou osobu.

Bohužel, jak se později ukázalo, se nebyl schopen ujmout ani role pořadatelské během našeho prvního zápasu a tak jsme museli improvizovat. Naštěstí se přišla podívat i přítelkyně Matěje Špalka a tak hned vyfásla roli časoměřiče. Té se zhostila s velkou bravurou. Do role zapisovatele jsme přemluvili Aleše Hrdinu z týmu Sparty, kterému dodatečně ještě jednou děkujeme. V průběhu zápasu již ale dorazil náš lodivod, takže byl problém zažehnán. Ani sestava se nerodila snadno. Nejdříve to vypadalo, že nás bude jen devět do pole, ale pak se podařilo přemluvit Jáchyma Hlaváče, který mohl nastoupit v jednom útoku s tátou. Úplně stejně jsem to měl já, protože jako posila nastoupil i Márt. Takže útočné lajny byly zčásti dány. A dokonce to i všechno fungovalo. Ještě nás posílil na beku Martin Hodač a dříve jmenovaný Matěj Špalek.

V prvním zápase nás čekalo béčko Vacenovského Young Boys, který svou rezervu neposílil. Zápas se odvíjel čistě v naší režii. Využili jsme všechny nabídnuté přesilovky. Výsledný stav byl naprosto jednoznačný, 10:1. Celkem se na sedmi trefách podílel Márt, který ale v zápise nakonec našel jen 5 kanadských bodů. I to je skvělý výsledek a bylo vidět, že za toho půl roku bez florbalu neztratil vůbec nic ze svého zabijáckého instinktu střelce.

Druhý zápas nás čekal tým Bourbonu. My jsme začali úplně stejně jako minulý zápas, konkrétně využitou přesilovkou. Postupně jsme skóre navyšovali do konečné podoby 10:3. Jenže to úplně nezaznamenal stolek a tak v zápise je zapsáno skóre 9:3 (viď Martine!!!). Opět se na těch našich 10 (!!) brankách podílel hned sedmkrát Márt, který tímto počinem nakonec dotáhl čelo týmových statistik a o první místo se podělil s Rudym. Stejný počet kanadských bodů ještě dosáhl Špalda a já a jen o dva body méně měl Dušan, o další bod zpět byl Koki.

Pak jsme jen museli držet palce soupeřům, kteří hráli proti Kyjím. A hned u prvního to vyšlo, takže nám Kyje přepustily třetí příčku, která znamená případný postup o ligu výše. Jinak byla sezóna docela úspěšná. Odehráli jsme dobré, ale i špatné zápasy, kterých bylo ale výrazně méně. Za tým nastupovalo stabilní jádro, které doplňovaly posily z déčka nebo céčka. Takže jste mohli na vidět na hrací ploše duo Bendík – Koli, nebo rodinná dua Hlaváčů či Mattesů. Jsem rád, a to mluvím i za Martina Bajera, že se tým nakonec vyškrábal na postupovou příčku a v příští sezóně dostane možnost zahrát si vyšší soutěž. Ještě jednou díky všem za celou sezónu a nezbývá nic jiného, než se těšit na tu příští.

Autor: Miloslav Mattes