Éčko v posledních dvou kolech válelo

Netradiční dvojitý report přinášíme z mužského Éčka, které po domácím turnaji najelo zase na vítěznou vlnu a byť to minimálně o tomhle víkendu trochu střelecky drhlo, připsalo si i čtyři výhry v řadě!

V neděli 14.11. čekala naše Muže E dvě nelehká utkání v nedalekém Kladně. V krátkém shrnutí se pojďme podívat, jak se jim dařilo.

První zápas nám do cesty postavil domácí tým FBC Berani Kladno, který se vyznačuje mladou divokou krví a občasným agresivním stylem hry. Naneštěstí i díky dírám v soupisce byli Muži E doplněni také o mladou a nadějnou krev Panterů. Byly zde sice rozpaky, jak se mladá krev prolne se zkušenými borci a jak se mladíci přenastaví na silový mužský florbal, ale všichni byli příjemně překvapeni, jak si celý tým sednul a jak rychle se všichni hráči zkoncentrovali a přizpůsobili jinému hernímu stylu. Je nutné podotknout, že nám to Berani hodně usnadnili. Jindy běhavý, nebezpečný a agresivní tým byl tentokrát přejetý, unavený a nekoncentrovaný.

Po úvodní třetině bylo jasné, že pokud nebudeme vytvářet zbytečně chyby a proměňovat naše šance, můžeme si z tohoto zápasu odnést snadno 3 body. Uklidnění a jistotu přinesli ve druhé třetině Michael Rudolf a Patrik Míka, kteří se prosadili a poukázali na to, že mladá lajna měla sice více šancí, ale florbal se počítá na branky, nikoliv na neproměněné šance. Soupeř skutečně působil až na pár minut nekoncentrovaným dojmem a když už se mu podařilo dostat do šance, narazil na bezvadně chytajícího Ondru. Kladnu se i trochu se štěstím ale nakonec podařilo přiblížit na rozdíl jediné branky, nicméně Panteři se nerozklepali a hráli dále svoji kombinační hru. Ve třetí třetině se podařilo díky Patrikovi, který z těžkého úhlu překonal gólmana, přidat třetí branku a tento stav jsme udrželi až do konce zápasu.

Před začátkem tohoto utkání panovala trochu obava, jak se bude zápas vyvíjet a jak se zapojí mladá krev, ale jak bylo již napsáno, soupeř nás trochu překvapil svoji neprůbojností a naši mladíci naopak svoji rychlou přizpůsobivostí. Výhledy i do druhého zápasu byly tak mnohem pozitivnější a další zápas sliboval velkou možnost získání tří bodů.

Nadšení nám skutečně vydrželo až do druhého zápasu, kdy jsme na soupeře vlétli bez sebemenšího ostychu a po první třetině v klidu vedli již 3:0. Soupeř z Horoměřic si představoval zřejmě jiný výsledek, byli průbojnější a nebezpečnější než náš první soupeř, ale kluci pracovali bravurně a postupně jsme svůj náskok navýšili na konečných 8:2. Za zmínku ještě stojí, že i Koki ke svému milionu přihrávek přidal i dva góly a prosadil se nováček Kačer, který v minulém utkání spálil nepočítaně šancí, až se občas stával terčem posměšků ze stran svých spoluhráčů. K smutně úsměvným okamžikům také patřila chvíle, kdy si Bajer vstřelil ve snaze blokovat střelu soupeře (což se mu sice podařilo) nešťastně srazil balonek takovým způsobem, že míček vyletěl tři metry vysoko a lobíkem zapadnul za Ondrova záda.

I přes tyto smolné chvíle vše kluci zvládli a zaslouženě si dovezli z Kladna plný počet bodů a upevnili si místo mezi týmy v čele tabulky.

Autor: Martin Bajer

Panthers Praha E - Berani Kladno 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)  online
Panthers Praha E - TBC Horoměřice B 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)  online

Poslední z rezervních týmů měl na nedělní odpoledne naplánovaný výlet do Stochova, kde tentokrát pořádal FBC Rakovník. Turnaj byl premiérou pro trenérskou dvojici Hlaváč - Špalek. Úkolem číslo jedna bylo využít na maximum dravost mladých pušek a zkušenost ostřílených bardů

Do prvního zápasu proti Las Plantas jsme nastoupili s velkým odhodláním, které se nám podařilo přetavit v rychlý gól. Jenže pak začal fungovat soupeřův beton, nám docházela trpělivost, místo vlastní hry jsme začali řešit výkon rozhodčích a herní styl soupeře. Na vyrovnávací gól soupeře jsme se snažili odpovědět kreativnější a přesnější hrou. Ale ani zlepšený výkon v poslední třetině jsme v gól nepřetavili. Největší šanci pak spálil sám hrající trenér v poslední minutě, kdy z metru netrefil úplně odkrytou bránu. Zápas tak musely rozhodnout nájezdy. V nich jsme slavili úspěch, když Radek v bráně 2 nájezdy chytil a Adam s Michaelem svůj pokus proměnili.

Během dvouzápasové pauzy jsme nastudovali herní styl soupeře z Rakovníka nebo prověřili kvality zdejšího Kebab bistra. Přestože jsme svůj herní výkon oproti prvnímu zápasu mírně zlepšili, první gól jsme darovali soupeři nezvládnutým střídáním. Sérii promarněných šancí dokázali přerušit Adam jedním gólem v druhé a Dominik jedním ve třetí třetině. Závěrečný tlak soupeře jsme ustáli a v druhém zápase zvítězili fotbalovým výsledkem 2:1.

Velké poděkování všem hráčům a našemu věrnému fanouškovi na tribuně.

Autor: Dušan Hlaváč

Panthers Praha E - Las Plantas B 2:1pn (1:0, 0:1, 0:0)  online
Panthers Praha E - FBC Rakovník 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)  online