Éčko tentokrát přivezlo jen polovinu bodů

Mužské Éčko nevstoupilo do lednového programu zrovna nejlépe - na Kladně nejprve vysoko padlo s domácím výběrem, následné tři body proti Kyjím se pak neobešly bez dramatického průběhu.

K dalšímu turnaji náš rezervní tým s písmenkem E musel cestovat do města zaslíbenému spíše hokeji, než našemu milovanému sportu, konkrétně tedy do nafukovací haly na Kladně. Prvním naším soupeřem byl lídr naší skupiny Florbal Kladno. Tento tým plný bývalých Kanonýrů předvádí velmi slušný florbal a vyhřívá se na vrcholu naprosto právem. Náš tým pro tento turnaj doplnili áčkaři Pápa a Slavaťák (v poli) a z týmu U23 pak ještě Márt.

Zápas nezačal pro nás úplně šťastně a bohužel to byla předzvěst toho, jak to bude vypadat po ou dobu - soupeř se totiž rychle ujal tříbrankového vedení. Naše hra byla naopak velmi neuspořádaná a Kladno si dobrým pohybem neustále vytvářelo brankové příležitosti. Před koncem první třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry a to se nemělo stát. Soupeř se v této nevýhodě prosadil hned dvakrát a jen podtrhl náš zmar.

Až za stavu 0:7 se dravě prosadil před bránu Márt a po faulu na něj nařídili rozhodčí trestné střílení, které s přehledem proměnil Pápa. Na začátku třetí třetiny jsem jako kapitán týmu příkladně předložil do ložené situace soupeři, který nabídkou nepohrdl. O dvě minuty později svůj důraz ukázal Martin Bajer a skóre nepatrně upravil, ale dobře hrající soupeř na reagoval dalšími dvěma zásahy. Pak se do střeleckého módu přepnul Márt, který upravil na konečných 4:10.

Druhý zápas herního víkendu jsme začali o hodinu dříve, jelikož se nedostavil jeden ze soupeřů, nicméně i tento zkrácený čas se využil k rozboru zápasu minulého a nastavení taktiky pro příští zápas. V něm nás čekali hráči TJ Kyje, který se zatím moc nedaří a byl zde cítit příslib jasného a snadného utkání.

Z tohoto pocitu Pantery rychle probral soupeř, který již po 20 sekundách vstřelil vedoucí branku. Naštěstí tři minuty poté zahájil svoji jízdu Martin Mattes a vyrovnal. Za další tři minuty jsme vedení přehoupli na svoji stranu, ale opět nám utekl začátek následující třetiny a dovolili jsme soupeři srovnat. Naštěstí Martin M. měl střelecký den a dalšími dvěma góly přinesl klid na naše hokejky.

Když Martin B. přidal pátý gól, vypadalo to, že se utkání dohraje v poklidu a bez nervů. Soupeř se však nehodlal vzdát a v průběhu tří minut se dotáhl na rozdíl jediného gólu. Kluci z Éčka se najednou začali bát o výsledek a museli hodně zabrat, aby konec utkání proběhl v jejich režii. Dvě minuty před koncem se prosadil Koki a hru proti šesti se podařilo odbránit. Škoda jen nevyužitých příležitostí Slavaťáka, který ještě srovnával svoji mušku a lobu přes celé hřiště od Martina, který skončil odrazem od břevna mimo branku.

Tak jako tak si vezeme z Kladna 3 body, které sice neznamenají vedení v tabulce, ale zajistí alespoň místo na jejich předních příčkách.

Panthers Praha E – Florbal Kladno 4:10 (0:6, 1:1, 3:3)  online
Panthers Praha E – TJ Kyje 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)  online

Autoři: Martin Mattes a Martin Bajer