Dvě pražská derby vynesla elitním juniorům bod

Odvety úvodních kol měli na programu junioři, kteří se tentokrát k bitvě se Spartou a Chodovem vydali na hřiště svých soupeřů. A s bodovým ziskem mohou být vcelku spokojeni - ve vyrovnaných zápasech totiž jednou zvítězili, podruhé pak padli až v prodloužení a pojistili si tak před Vánoci první desítku v tabulce.

Bitva na Podvinném mlýně vynesla Panterům bod

Po dvoutýdenní pauze jsme měli tu čest se utkat s pražskou Spartou, které Panteři chtěli vrátit prohru na našem domácím hřišti v Rudné.

Utkání bylo z obou stran zpočátku opatrné, ale v 9. minutě inkasovali Panteři první gól. Na to odpověděl zkušený střelec Matouš Hrubý, když ve 14. minutě první třetiny vyrovnal skóre na 1:1, jenže bohužel hned ve střídaní poté dostali Panteři druhý gól. Hra se ke konci třetiny přelévala ze strany na stranu a k vidění byly jak parádní akce, tak i spousta chyb ve středním pásmu, ze kterých těžil spíše celek Sparty. Na začátku druhé třetiny využili Panteři přesilovku a skóre bylo znovu vyrovnané. Ve 26. minutě zápasu se pak dostali poprvé do vedení, kdy Josef Nový pálil z přesilovky do horního víka branky. Ve druhé třetině to byla tahanice o skóre, Sparta vyrovnala na 3:3, na to ale Panteři dokázali odpovědět další brankou a na kterou odpověděli další a skóre poté vypadalo lépe pro hosty. Sparta na tuto situaci dokázala odpovědět dvěma rychlými góly, skóre přenesla na svoji stranu a režírovala tak konec druhé třetiny.

Na začátku třetí třetiny se Panteři snažili prosadit, bohužel do této části hry vstoupila Sparta daleko lépe a odskočila na rozdíl čtyř gólů. Panteři se nevzdali a od 56. minuty byla hra v rukou šesti hráčů v poli, což přineslo kýžené ovoce. Nejprve se prosadil Michael Petráň, poté Lukáš Vejlupek k němu Josef Nový a následně znovu Michael Petráň, jenž tak vyrovnal skóre na 9:9. Panteři si závěr utkání pohlídali a šlo se za vyrovnaného stavu do prodloužení. něm se nikdo nechtěl dopustit chyby a tak se hrálo velmi opatrně. Bohužel byli Panteři vyloučeni a Sparta si tak zahrála přesilovku, ve které vstřelila vítězný gól.

Děkujeme fanouškům za podporu během zápasu.

Autor: David Zelinka

Sparta Praha - Panthers Praha 10:9pp (2:1, 4:4, 3:4 - 1:0)  online | fotogalerie

Střely na branku: 32:23
Diváci: 35

Komentář trenéra domácích (Radim Křenek): "Zápas jsme mohli rozhodnout minimálně ve dvou fázích, bohužel přišlo polevení v hlavách a proto jsme ztratili bod. Za některé fáze zápasu kluci zaslouží pochvalu. Bohužel jsme koncentraci neudrželi celý zápas. Díky soupeři za fér zápas."

Komentář vedoucího hostů (Patrik Míka): "První dvě třetiny jsme se ve vyrovnaném duelu se soupeřem tahali o vedení. Začátek třetí třetiny nám však nevyšel, snížení v koncentraci a v tempu jsme domácím nabídli nespočet šancí, které dokázali využít a odskočit do výraznějšího gólového rozdílu. V závěru jsme vsadili vše na hru v šesti. Risk se nám vyplatil a heroickým výkonem jsme dorovnali stav zápasu. V prodloužení jsme neudrželi soustředění a nervy na uzdě, zbytečnými dvěma hrubkami jsme Spartě darovali jeden bod. Nakonec bych vyzdvihnul týmového ducha a věřím, že i takto se budeme prezentovat v následujících zápasech. Samozřejmě děkuji soupeři za prověrku před vánoční pauzou."

Přetahovaná s Chodovem dopadla vítězně

Datuje se den 19.12. a panteří juniorský tým čeká poslední zápas roku 2021. Soupeřem nám byl pražský rival, Florbal Chodov, se kterým to byl již druhý zápas tuhle sezónu.

Vstup do zápasu z naší strany byl dobrý, rychle jsme si po gólech Petráka, Waldhausera a Vejlupka vypracovali tříbrankové vedení. Chodov do konce třetiny pouze snížil o jeden gól, do šaten se tedy šlo za stavu 3:1 pro naše barvy.

Na začátku druhé třetiny byl k vidění tlak od chodovských hráčů, který rychle odrazilo duo Petrák - Petráň a následně se po deseti minutách znovu prosadil Petrák, který tak završil hattrick. Soupeř opět pouze poupravil skóre o jeden gól a do třetí třetiny se tedy šlo za stavu 5:2 pro kočkovité šelmy.

Prvních deset minut třetí periody žádné góly nepřineslo, o to víc jich ale bylo desetiminutovce závěrečné. V čase 50:58 Chodov snížil na dvoubrankový rozdíl a hra nabrala nový dech. Nám se podařilo rychle odpovědět, kde vlastní dorážku umístil do branky David Mašát. Chodov následně v 57. Minutě dvakrát skóroval a dostal se na kontakt jedné branky. Naštěstí si kluci v červených dresech vítězství nenechali vzít a zakončili tak rok veselím.

Do příště je potřeba zapracovat na tom, abychom si nenechali vzít větší vedení lacinými góly, a mohli bychom dohrát ve větším klidu. Zároveň se jednalo o poslední zápas, do nějž mohly zasáhnout ročníky 2002, kterým děkujeme za všechnu práci odvedenou v juniorském týmu. Přejeme všem krásné Vánoce a klidný nový rok.

Autor: Matěj Ďurina

Florbal Chodov - Panthers Praha 5:6 (1:3, 1:2, 3:1)  online | fotogalerie

Střely na branku: 22:29
Diváci: 37

Komentář trenéra domácích (Ondřej Lupoměch) : "Škoda několika neproměněných vyložených příležitostí, které nás v celkovém součtu mrzely. Nicméně čistě objektivně jsme si asi dnes vyhrát nezasloužili i díky neovlivnitelným aspektům. Jsem rád, že tahle šaškárna s ročníkem 2002 již končí a těším se v novém roce na zápasy adekvátní této soutěži. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům za utkání."

Komentář vedoucího hostí (Patrik Míka): "Dvě třetiny jsme drželi komfortní náskok nad soupeřem. V poslední periodě jsme polevili v našem nasazení a koncentraci, čehož soupeř využil a dotáhnul se na rozdíl jediné branky. Tento náskok jsme již ubránili a bereme tři vydřené body. Díky soupeři za další dobrý zápas a přeji všem veselé a klidné svátky."