PelhřimovPanthers
2:6(0:4,1:2,1:0)
so 16. 12. 2023 19:00 @ SH ZŠ Osvobození Pelhřimov, Národní liga, 15. kolo

Dvanáct měsíčků statečných

O třetím adventním víkendu vyrazilo mužské Áčko k závěrečnému zápasu tohoto kalendářního roku do města rekordů - Pelhřimova.

Ačkoliv A-tým vycestoval na jihovýchod Čech v netradičním počtu 12 hráčů do pole a 2 gólmani, tak výsledek první třetiny, možná až překvapivě, vůbec nenasvědčoval tomu, že by se mělo jednat o dramatickou partii. Zásluhou Zelinky, Nového a díky dvěma zářezům Hrubého zůstal domácí Spartak jako opařený a po první periodě svítil pro hosty příznivý výsledek 0:4.

Druhé dějství už nebylo zdaleka tak jednoznačné, ba naopak bylo značně rozhárané z obou stran. Jako první udeřil soupeř, kterému šťastný gól vlil novou krev do žil a společně s pozměněným obranným systémem naboural flow Pražanů, kteří dlouho hledali cestu k navýšení skóre, jíž našli až v závěrečných třech minutách po zářezech Wojnara a Hudce.

Ve třetí třetině dokázal soupeř pouze kosmeticky upravit v početní výhodě na konečných 2:6 z pohledu domácích, kdy si naši střelci vylámali zuby na střídajícím gólmanovi, jenž byl nucen zaskočit za svého kolegu, jenž se nešťastně zranil na konci druhého dějství. Tímto mu přejeme co nejkratší návrat na palubovky.

Autor: Andrea Nováková