Dva rozdíly v Kobylisích

Sobotní pozdní poledne v Kobylisích bylo pro rezervu Juniorů důležitým okamžikem - skončilo totiž roční čekání na ligové utkání. Patnáct hráčů doplněné pěticí dorostenců čekalo utkání s Butchisem a domácími Kobylisy.

Do úvodního duelu s Butchisem jsme vstoupili s mírnou nervozitou, přece jenom jsme již dlouho do utkání nenastoupili a obava ze selhání mnoho hráčů svazovala. Dlouhou dobu jsme se trápili s rozehrávkou a vysunuté napadání soupeře nám dělalo velké problémy. Pomohla nám sice úvodní branka Matyáše Sabáka, ale bohužel jsme na ni nedokázali navázat. Naopak soupeř ještě před koncem první periody srovnal a do šaten jsme šli za vyrovnaného stavu. I přes opakování pokynů během pauzy jsme do druhé třetiny vstoupili nejhůře jak jsme mohli. Soupeř hned z úvodu využil přesilovou hru na kterou navázal dalším rychlým gólem. I přes náš zlepšený výkon jsme se dopustili několika chyb, které soupeř zkušeně trestal. Čtyřgólový náskok jsme nedokázali stáhnout ani ve třetí třetině, kde jsme přistoupili ke stažení na dvě formace i hře bez brankáře. Konečný stav 1:6 byl jasným vzkazem do naší kabiny a ukázkou jak hrát nechceme.

Do druhého utkání jsme zamíchali se sestavou a rozdali jednoduché pokyny. Každá pětice měla jasný úkol, který měla během zápasu plnit. Zápas začal velmi tvrdě a bylo jasné že nás čeká boj, ve který nás bude bolet. A přesně tak tomu i bylo, soupeř hrál tvrdě každý souboj, hrozil z nebezpečných brejků a poctivě bránil naše obléhání útočné poloviny.
První branku jsme dokázali vstřelit z krásné standardky, ale po brance soupeř nahlásil chybu v naší soupisce. Následovalo dlouhé řešení celé situace, které pozastavilo zápas. Po vyřešení situace jsme do konce první třetiny ještě navýšili naše vedení z hole Vojty Petráně.

O pauze jsme znovu řešili incident v zápisu, po kterém jsme v rámci pravidel postavili oba chybně zadané hráče mimo hru. To znamenalo úpravu formací a velké semknutí celého týmu - soupeř i přesto náš náskok dohnal a dokonce o dvě branky odskočil. Reagovali jsme stažením na dvě pětky a chemie konečně začala fungovat. Všichni hráči přesně plnili pokyny a to přinášelo své ovoce. Kontaktní brankou se prosadil Mára Linha a bylo vidět. že soupeř bude spíše bránit.

Do třetí třetiny jsme se na maximum semkli a našli recept na obranu Kobylis. I přes další branku soupeře jsme se nevzdali, dřeli jsme a nepříjemný kotel soupeře nás paradoxně hnal dopředu. Znovu jsme se přiblížili a naší kombinační hrou jsme vedli soupeře k chybám. Navíc to nebyli jen fanoušci, kteří využili nevhodný slovník ale i trenér Kobylis. Rozhodčí ho tak poslali na tribunu za ostatními a soupeř musel zvládnout zbytek zápasu bez něj. Kluci z Kobylis začali postupně šlapat vodu a my naopak začali přidávat na obrátkách a to vedlo k vytouženému srovnání. Soupeř sice ještě znovu odskočil ale na víc už neměli sílu. Opět jsme vyrovnali a dál bušili na vrata výhry, což se nám po necelých dvou minutách podařilo, když se úžasně trefil Lukáš Kubů. závěrečný tlak přerušil parádní Vojta Petráň, který všem v hale ukázal zač je toho loket a prošel obranou jako nůž máslem. Utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Turnaj se těžko hodnotí, hráči podali dva různé výkony. Nicméně za druhé utkání jim patří velká pochvala, protože každý hráč plnil svou roli, každý podal 100% výkon a každý udržel disciplínu. Velká pochvala patří dorostencům, kteří hráli velmi dobře i přes nevhodné výroky diváků a velmi tvrdé zákroky.

Panthers Praha B - Butchis 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)  online
Panthers Praha B - TJ Kobylisy 8:7 (2:0, 1:4, 5:3)  online

Autor: Jan Sysel