Důležité body pro juniorky, doma přehrály Plzeň

Juniorky mají za sebou důležitý víkend – v něm nejprve statečně vzdorovaly silnému Tatranu, doma si následně poradily s plzeňskou Slavií, které nastřílely deset branek.

Oba víkendové duely hodnotí Hana Dyntarová.

,,Do zápasu proti Tatranu jsme s holkami šly s respektem vůči soupeřkám, ale i s velkým odhodláním. Předzápasové přípravě jsme věnovaly hodně času a vytvořily jsme si velmi podporující atmosféru, která trvala až do konce zápasu. První gól zápasu, který dala naše útočnice Šárka Hromková, nás nabudil ještě víc. V obraně jsme pomáhaly brankářce Kateřině Macounové a naskytlo se nám mnoho příležitostí v útoku, které se nám podařilo proměnit. Zápas byl také velmi drsný a na obě strany padlo několik vyloučení. My jsme naštěstí měly více přesilových her než soupeřky, které byly z naší hry dost rozhozené. Předvedly jsme to nejlepší, co v nás v dobu zápasu bylo. I přesto, že jsme prohrály 5:9, měly jsme ze zápasu větší radost než soupeřky.

Z předchozího dne nám zůstalo hodně motivace a nadšení do zápasu proti Slavii Plzeň. V první minutě zápasu jsme soupeřky rozhodily rychlým gólem Šárky Hromkové. Po pár minutách hry sice nastala remíza 2:2, ale do konce třetiny se nám podařilo nahnat dvoubrankový náskok. Do druhé části jsme si řekly pár nápadů na rozehrávky a opět jsme se pustily do hry. Hodně jsme soupeřky přehrávaly a hrály v klidu svou hru. Přes jednu chybu nám Plzeňačky daly třetí gól, ale u nás na střídačce vládla stále podporující energie. Holkám v útoku se podařilo dát několik dalších branek, na konečných 10:3 pak navýšila Eliška Tázlerová střelou do prázdné brány v samotném závěru, kdy to hostující hráčky zkoušely v šesti. V první třetině nám chytala Markéta Rundštuková, kterou po seknutí do ruky vystřídala Kateřina Macounová. Všem holkám a trenérům děkuji za úspěšný víkend.”

Autor: Hana Dyntarová