Družstvo U23 vyhrálo potřetí v řadě a posouvá se v tabulce

Týdenní pauza nenechala na mužském výběru do 23 let žádné následky a Panteři v neděli přidali třetí výhru v řadě - doma si poradili s týmem Loun vysoko 12:3, když už po první části vedli o čtyři branky. Svěřenci Ladislava Hrmy se tak po nepovedeném začátku posouvají tabulkou směrem vzhůru a už jsou osmí.

Panteří mladé pušky čekal o víkendu důležitý domácí zápas proti Lokomotivě Louny. Byl to boj sousedů v tabulce, tudíž všichni očekávali vyrovnanou hru, opak však byl pravdou.

Od úvodního buly totiž domácí diktovali tempo zápasu a bylo to tak jen o tom, jaké bude skóre po závěrečném hvizdu. Tým hostů se s aktivní hrou Panthers snažil vyrovnat stojatým florbalem a snahou o brejky, to však na rozjeté domácí borce nemohlo stačit. Konečný výsledek 12:3 tak byl ještě svým způsobem pro soupeře přívětivý, protože mnoho našich velkých šancí skončilo nevyužitých - velké trápení prožil například Petr Škoda, jenž ale v závěru dokázal svou smůlu prolomit. V zápase se nakonec do tabulky bodujících hráčů zapsalo hned deset Panterů a povedlo se i uhlídat lounského kanonýra s číslem 12, naopak cíl vyhrát každou třetinu zůstal nenaplněn. V tabulce se tak Pražané posunuli už na osmou příčku a za týden si střihnou odvetu s kralupskými Wolves právě na soupeřově ploše.

Autor: Ladislav Hrma

Panthers Praha U23 - Lokomotiva Louny 12:3 (4:0, 1:1, 7:2)  online | fotogalerie

Střely na branku: 33:15
Diváci: 9

Komentář trenéra domácích (Ladislav Hrma): "Opět to bylo pro nás složité utkání, kdy jsme museli my vytvářet tempo hry. To je pro naše mladé hráče těžké a ne vždy se nám to dařilo. Jsem rád, že jsme nakonec vstřelili hodně branek, i když to po dvou třetinách nevypadalo. Děkujeme soupeřům za utkání a přejeme klidnou cestu domů."

Komentář trenéra hostí (Jiří Lindner): "Čekali jsme fyzicky dobře připraveného soupeře, což se potvrdilo. Zároveň technicky i takticky nás domácí předčili a proto dnes berou všechny body. Děkujeme za hru a těšíme se na odvetu. FORZA LOUNY."