Druhá prohra v řadě, Muži U23 nestačili na Slavii

V dalším ligovém kole naše mladé pušky čekal tým z Edenu, tedy Slavia Praha. Již při příjezdu do Vršovic se dalo pozorovat, že se zde něco děje, protože jsme potkávali spoustu lidí v dresu našeho soupeře a duchu jsme se těšili na plné ochozy. Bohužel všichni mířili na zápas trochu slavnějších fotbalových kolegů do Sinobo arény, kde s nimi přijeli změřit síly fotbalisté z Hradce Králové.

Na tribunách naší arény byli na úvodní buly nakonec přítomni pouze 4 diváci, ale postupně se i tady tribuna trochu naplnila a závěrečnou třetinu už sledovalo dobrých 30 diváků. Bohužel skutečnost, že se hrál současně i fotbal, způsobilo nemalé problémy s parkováním všem, kteří dorazili na zápas se svými čtyřkolovými miláčky. Další problém byl, že jsme museli v čas srazu hledat spoustu našich hráčů v útrobách haly, která je pro neznalé neskutečným labyrintem. Nakonec se vše dobře dopadlo a všichni jsme sešli na týmovou poradu v šatně včas. A aby těch trablů nebylo před zápasem málo, byla třeba vyřešit i barva dresů, protože nešťastná červenobílá kombinace domácích znamenala problém pro nás a volba tak nakonec padla netradičně na černá rozcvičovací trika.

Úvodní dějství by se dalo nazvat oťukávácím, i když tempo bylo vysoké a připomínalo spíše juniorské zápasy, jen těch soubojů zde bylo daleko více. Ještě v první části jsme dostali výhodu jednoho muže v poli, ale nepopasovali jsme se s tím dobře a tak skóre zůstávalo bez branek. Od druhé třetiny jsme si řekli, že budeme daleko blíž u soupeře, abychom byli v soubojích dříve. Bohužel se nám to úplně nepodařilo a soupeř po rychlé kombinaci otevřel skóre ve svůj prospěch. Ani z toho jsme nepoučili a za krátkou chvíli to bylo už o dvě branky.

I přesto, že se po dlouhém obléhání ujala dorážka Mánka, soupeř ještě do přestávky díky svému důrazu navýšil skóre už na 1:5 v náš neprospěch. Do třetí třetiny jsme chtěli vrhnout veškeré síly vpřed a porvat se o lepší výsledek, což se určitě začalo dařit. Kluci nejdříve po hezké kombinaci snížili zásluhou Hadamovského na 2:5, o chvíli později pak náš druhý útok vybojoval trestné střílení, kdy soupeř nenechal projít do zakončení Mattese. Bohužel byl úspěšnější domácí gólman a neúspěšným exekutorem Kšír. Druhý útok se ale nechal tímto neúspěchem odradit a Tvrdek snížil už jen na rozdíl dvou branek.

Vše jsme vrhli do útoku ve snaze otočit výsledek. Bohužel při naší hře bez brankáře se po ztrátě balónku dopustil faulu náš obránce a rozhodčí nekompromisně nařídil trestné střílení proti nám. Soupeřův hráč si doběhl rychle vyměnit své náčiní a s freestylkou nedal Ondrovi v bráně šanci. My jsme ale pokračovali v tlaku a neustále ostřelovali branku soupeře, ten ale při jednom zisku z dálku rozhodl o konečném výsledku 3:7 do naší prázdné branky. Kluky ale musím pochválit, protože bylo vidět, že s výsledkem nejsou spokojeni a chtějí zápas otočit, což se nakonec nepodařilo. Ale mnoho z nich načerpalo zkušenosti z chlapského florbalu a doufejme, že to bude ku prospěchu jejich rozvoje.

Autor: Miloslav Mattes

Slavia Praha - Panthers Praha U23 7:3 (0:0, 1:5, 2:2)  online