Dorostenky vrátily porážku Novému Strašecí, s lídrem ale padly

Další zápasy si přijely Dorostenky zahrát opět do nafukovačky, tentokrát alespoň nemusely cestovat a mohly zůstat v Praze.

V prvním mači jsme se dočkali odvety proti Novému Strašecí, které doposud žádné dívčí družstvo Panthers nebylo schopno v této sezoně porazit. Zápas pro nás začal velmi dobře, když jsme se už po šesti vteřinách dostali do vedení. Celá první třetina byla především o našem výkonu, kdy jsme byli lepší než náš soupeř. Když jsme po půl minutě druhé části svůj náskok ještě navýšili, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo cokoli měnit. Bohužel v tu chvíli se ale začaly projevovat naše nedostatky při bránění, a tak ačkoli jsme si stále vytvářeli slušně množství šancí (které jsme trestuhodně zahazovali), tak soupeř taky začal ukazovat, že naše chyby hodlá trestat. Skóre na konci zápasu klidně mohlo být vyšší, avšak zastavilo se nakonec na stavu 4:4, následovaly tedy stejně jako před dvěma týdny nájezdy. Holky opět ukázaly, že v této disciplíně nejsou vůbec špatné a připsali jsme si tak další 2 body za výhru právě v dovednostní soutěži.

Ve druhém zápase nás čekal domácí favorit, Bohemians. Už od začátků bylo vidět, že nás čeká daleko těžší práce než v úvodním klání. I s trochou štěstí nicméně holky zpočátku nehrály vůbec zle a skóre po první třetině bylo 1:1. Pak se ovšem opět ukázaly naše hlavní nedostatky, které byly vidět už v prvním zápase. Začali jsme propadat v bránění, na kterém budeme muset opravdu zapracovat. Divákům navíc mohlo připadat, že se místo na florbal vydali do spalovny, protože co jsme byli schopni neproměnit bylo jen těžko k uvěření. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 1:9 v náš neprospěch.

V obou zápasech nám činilo problém především bránění a spalování šancí, pokud dokážeme tyto dvě věci vypilovat, budeme potom schopni odehrát vyrovnané zápasy s každým soupeřem. Velkou pochvalu si zaslouží Julča v bráně, která létala brankovištěm a párkrát předvedla zákrok z kategorie tzv. "monster save". Děkujeme všem za účast a těšíme se na další zápasy, kde budeme chtít předvést výsledky našeho tréninku.

Autor: Dan Ježil

Panthers Praha - Nové Strašecí 5:4pn (1:0, 2:3, 1:1)  online
Panthers Praha - FbŠ Bohemians B 1:9 (1:1, 0:3, 0:5)  online