Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2549_20231107_145117.jpg

Dorostenky se dočkaly!

Nedělní pořádání dorostenek plné florbalu v přeplněné R-Aréně už dopředu slibovalo den plný zážitků. Rozvášněné davy příznivců z Prahy i Středočeského kraje nedočkavě čekaly již před osmou hodinou ranní před branami věhlasné radlické arény, aby si stihly zabrat ty nejlepší místa k sezení. Přesně v 8:00 se pak všichni příznivci dočkali, řetěz z lítaček byl odemčen, světla rozežhnutá, pořadatelský tým zasedl na svá stanoviště a vše bylo připraveno na devítihodinový maraton.

Naše děvčata samozřejmě nemohla již od rána chybět, a tak bylo o dobrou a hlučnou atmosféru postaráno. Emoce však bylo potřeba trochu mírnit, jelikož jsme hráli hned druhý zápas v nabitém programu a cíle byly jasné - prolomit šňůru porážek a zapsat si první body do tabulky.

Jako první nás vyzvaly na souboj nepředvídatelné Pitbullky z Kolína, v jejichž řadách řádí především Míša Bartošová, která si v letních turnajích zapsala i několik startů za naše barvy. Zápas byl od začátku plný soubojů (především hokejkami), které vedly k mnoha vyloučením, především pak na naší straně. Ve své podstatě jsme odehráli téměř celou jednu třetinu zápasu v početní nevýhodě, což samozřejmě hru značně kouskovalo a nebylo lehké se dostat do správného tempa. Přestože jsme v zápase ani jednou neprohrávali, tak jsme zápas neměli úplně pevně pod kontrolou, ať už to bylo vyloučeními, řadou nepřesností v rozehrávce nebo zakončení. Zápas jsme mohli rozhodně odehrát lépe a mít ho pod větší kontrolou. Každopádně jsme ho i přes ne úplně ideální herní projev zvládli dovést do vítězného konce a připsali si tak první důležité body do tabulky. Ve hře bylo spoustu věcí na zlepšení, ale na druhou stranu se muselo ocenit i to, že ho holky výsledkově zvládly, i přesto, že k ideálu a potenciálu týmu to mělo daleko.

Po prvním zápase následovala dlouhá pauza, které holky využily k teambuildingovým aktivitám a některé se zajímaly i o průběh pořádání.

Druhý zápas přinesl úvod, který nikdo nečekal. Outsider zápasu, soupeř z Kralup, překvapil zákeřnou střelou a ujal se vedení, což znamenalo, že holky musely od úvodu dotahovat. Následně však Panterky začaly proměňovat šance a útok začínal vypadat slibněji. Bohužel to samé se nedá říct o obraně a její činnosti. Trestuhodný obranný výkon nás provázel celým zápasem. Hra měla k ideálu hodně daleko, ale hlavní je výhra za 3 body.

Z dnešního dne si holky odváží 6 bodů, což jsou zároveň pro naše dorostenky premiérové body.

Autor: Markéta Vejvodová, Simona Luprichová