Dorostenky přemohly Kladno, premiéru s SKV zvládl lépe soupeř

Dorostenky na Kladně poprvé v sezoně vyzvaly kromě tradičních soupeřů také výběr SKV – první letošní vzájemný zápas ale vyzněl lépe pro soupeřky, Panterkám tak musel stačit těsný úspěch proti domácímu družstvu.

První zápas jsme nastoupili proti domácím Kanonýrkám. Hned v prvních třiceti vteřinách se Kladno poslalo do vedení, my však neusnuli na vavřínech a zápas jsme vyrovnali ani ne dvacet vteřin poté. Vypadalo to na zápas, kde oba týmy dají vše do útoku a na obranu zapomenou. To se však nestalo a průběh se brzy zklidnil. Nakonec po mnoha pokusech se nám daří vstřelit gól a chopit se tak vedení. Kladnu se po urputném zápolení daří skóre vyrovnat, avšak nám se ještě před koncem první třetiny povedlo tam soupeři poslat ještě jednoho „šatňáka“.

Ve druhé třetině se ani jednomu z týmů nedařilo. Šance si tvořili oba soupeři, ale ani jeden z nich nebyl schopný, až na jednu situaci, své příležitosti proměnit. Nakonec měla rozhodnout až třetí část a my do ní vstupovali s jednobrankovým náskokem. Ten se nám i v páté minutě podařilo ještě o jeden gól navýšit, avšak Kladno stále hrozilo a odmítalo zápas prohrát. Když se jim podařilo náskok o gól stáhnout, jakoby jim to vlilo energii do žil. Avšak my jsme se nedali zastrašit a chytrou, jednoduchou hrou jsme si ze zápasu odnesli tři body.

Druhý zápas nás čekalo SKV. Zápas začal v soupeřův prospěch, kdy se ve třetí minutě ujali vedení, my však hned třicet vteřin poté vyrovnali. A potom už jen byla snaha o to vstřelit další gól, což se ani jednomu z týmů nepodařilo. Druhá třetina začala trochu v pomalém tempu, avšak dlouho to netrvalo a rychlost zápasu se rapidně zvedla. První jsme se ujali vedení my, kdy jsme skórovali nádhernou akcí naší jedné útočné trojice. Avšak ani soupeřky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Nejen že se jim podařilo zápas vyrovnat, ale dokonce vstřelit i gól, který je poslal do vedení. Nám se sice povedlo skóre srovnat, avšak soupeřkám se podařilo ještě před koncem třetiny dostat se do vedení. Opět tak měla rozhodnout třetí perioda. I když jsme se rvali a nechtěli soupeřkám dopřát vítězství, tak přesto SKV mělo tuto třetinu větší štěstí a nám nepomohla průběh zvrátit ani následná hra v šesti. Konečný stav zápasu tak byl 3:6 z našeho pohledu.

Autor: Tomáš Drašnar