Dorostenky porazily Start a berou cenné body

Tentokrát holky vyrazily v počtu osmi statečných na UNYP Arénu, kde je čekali soupeřky z Black Angels a Startu.

Bohužel bylo vidět, že první soupeř má více sil a energie a tak nás už od začátku přehrával. Holky se ale ani za nepříznivého stavu nevzdávaly a dostávaly se i do pěkných šancí, které se jim nicméně nepodařilo proměnit. I přes značnou únavu byla nejlepší třetí třetina, kde holky nepouštěly Blacky k větším šancím. I přes podařený závěr a skvělé zákroky naší gólmanky jsme odcházely z prvního zápasu s prohrou 0:12.

Do druhého zápasu proti Startu98 jsme chtěly vstoupit s plným nasazením a motivací tento duel vyhrát. Tato motivace byla na holkách znát a i přesto, že jsme jako první inkasovaly, tak Panterky v hlavě neodešly a bojovaly dál, své soupeřky začaly přehrávat a tlačily se za góly. Ve druhé třetině se nám navíc povedlo tuto snahu zužitkovat a díky využitým akcím jsme do té třetí vstupovaly s dvoubrankovým náskokem.

Ve třetí části jsme pak chtěly hrát hlavně naší hru a samozřejmě se snažit opět tlačit do brány a přidat nějaké góly, k čemuž nám pomáhal i fakt, že Start musel vyměnit gólmanku za hráčku v poli a navíc jsme měly ještě výhodu přesilové hry. Celkem vypjatou a stresující třetinu jsme měly plně pod kontrolou a i přes tlak ze strany soupeře v posledních minutách se nám výsledek podařilo udržet a tak si z tohoto dne odnášíme tři body za výhru 4:2.

Děkuji hráčkám za skvělý výkon a odhodlání, rodičům za podporu a budu se těšit na další zápasy.

Autor: Šárka Hromková