Dorostenky na Kladně bez bodů

Dorostenky se vydaly do staré známé nafukovačky na Kladno ke svým dalším zápasům. Jako soupeři tentokrát čekaly holky z Bohemky a světe div se, také z Nového Strašecí.

Do prvního zápasu proti Bohemce jsme nevstoupili vůbec dobře, hra byla z naší strany hodně pomalá a plná nedůrazu a nepřesností. Jediný, kdo z našeho týmu v arktických podmínkách místní haly zachytil tempo zápasu, byla Julča v bráně a jen díky jejímu výkonu byl výsledek po první třetině "pouze" 0:1 v náš neprospěch. Od druhé třetiny se náš výkon začal zvedat, ale k ideálu to ještě mělo daleko. I tak jsme v určitých pasážích Bohemku přehrávali a začala tahanice o vedení - chvíli v něm byla Bohemka, chvíli my. Za stavu 4:4 necelou minutku před koncem ovšem soupeř dokázal ztrestat naše zaváhání v rozehrávce a zápas rozhodl i přes naší závěrečnou snahu v šesti ve svůj prospěch.

Druhý zápas proti našemu sparingpartnerovi ze Strašecí nabídl klasickou podívanou. Soupeř byl dobře fyzicky a rychlostně připravený a hrál s jasným cílem - nahoď balón a utíkej, co ti nohy stačí. Bohužel tato taktika na nás stále platí a spoustu rychlostních soubojů nezvládáme zachytit včas a pouštíme tím soupeře do šancí, které by vůbec nemusely vzniknout, pokud bychom je řešili chytřeji - každopádně prostor na zlepšení ještě několikrát tuhle sezónu mít budeme. Strašecí se dostalo poměrně rychle do vedení 2:0, které jsme ale zrovna tak rychle dokázali dorovnat.

Kluky ve žlutém zápas očividně moc nebral a každý zůstal na kukajdu v jednom z rohů, což bohužel více vyhovovalo soupeři a jeho způsobu hry. K naší smůle ještě v jednom z oněch rohů, kde si udělal jeden ze sudích svůj rajón, došlo k faulu z naší strany a vyloučení, kde jsme trochu paradoxně měli hned několik gólových šancí a soupeř úplně nevěděl co s tím. Bohužel i tak nás Strágo dokázalo přetlačit a to především po fyzické stránce, kde musíme zabrat, jelikož ne vždy stačí být technicky a kombinačně lepším týmem.

Autor: Pavel Skazko

Panthers Praha - FbŠ Bohemians B 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)  online
Panthers Praha - Nové Strašecí 3:6 (2:4, 1:1, 0:1)  online