Související zápasy

Panthers Praha
22_1640941991.jpg
2239_20221005_192600.jpg

Dorostenky berou první body

Další zápasy sehrál tým dorostenek ve střešovické Stodole.

V prvním zápase se střetly s jedním z nejslabších týmů soutěže, pražským Tigers. To, že se jedná o úplně jiný zápas, než jaké jsme sehráli posledně se ukazovalo hned od počátku, kdy holky roztočily kolotoč a soupeře na něm vozily, že mu z toho až muselo být nedobře. Bohužel i přes velkou herní převahu se nám podařilo skórovat pouze jednou, zatímco soupeř se 48 vteřin před koncem první třetiny dostal poprvé k nám na polovinu a skóre srovnal.

V tu chvíli se něco změnilo, ačkoli jsme stále měli obrovskou převahu a vytvářeli si obrovské množství šancí, tak jsme zároveň začali být méně důslední směrem do defenzivy. V kombinací s naší neproduktivitou z toho nakonec byla pouze porážka 3:4, přičemž soupeř se k naší brance dostal celkem tak šestkrát. Bohužel na krásu a na to, kdo byl v zápase se lepší, se nehraje a my si tedy na první body v sezóně museli ještě počkat.

V druhém zápase s Black Angels bylo hned od začátku jasné, že to bude divácky velmi atraktivní utkání. Začalo to tím, že gólmanka soupeře smolně pustila míček za svá záda a tím rozpoutala divokou přestřelku. Zpočátku jsme vedli my a soupeř musel dotahovat, pak jsme ovšem v rozmezí třiceti vteřin třikrát inkasovali a vše bylo naopak. Blaci si ovšem vedení příliš dlouho neužili, protože se nám opět podařilo dotáhnout. Do třetí třetině se šlo tedy za vyrovnaného stavu, který ovšem neplatil příliš dlouho, když se soupeř opět dostal do vedení. Tentokrát ho držel o poznání déle než předtím, nám se však chvíli před koncem podařilo opět srovnat a šlo se tedy do nájezdů. V těch byl úspěšnější soupeř a my tak z turnaje bereme jeden bod.

Těžko se to hodnotí, v prvním zápase nás srazila především velká neproduktivita a zbytečné chyby v obraně. Ve druhém zápase jsme byli v koncovce podstatně lepší, avšak chyb do obrany bylo až příliš, diváci se však při sledování tohoto zápasu museli bavit, přeci jen nestává se úplně často, že by byl na konci stav 8:8. Víme, na čem máme do příště pracovat abychom byli úspěšnější, věříme že se to projeví co nejdříve a zase náš výkon posuneme nahoru.

Autor: Dan Ježil

Související odkazy