Dorostenecké rezervy vyjely za Prahu

Víkend Dorostu B a C se nesl ve znamení výletů – Béčko vyrazilo na Kladno, Céčko čekala cesta do Hořovic.

Béčko udolalo Kanonýry

Nedělní ráno zavedlo panteří družinu do maloměsta Kladna k nafukovací hale, kde se konalo utkání s kladenskými Kanonýry.

Pustá hala stupňovala napětí blížícího se zápasu. Po rozchytání zazněla tabule a odstartovala klání. Avšak ne na dlouho. Tabule se ozývala každých pár sekund a pro technické potíže byl zápas pozastaven. Technické řešení spočívalo v časovači notebooku. Po vyřešení započal zápas znovu.

První třetina byla vzájemným oťukáváním, kdy soupeř hrozil pouze generací náhodných zmatečných situací, ve kterých se všem v hale točila hlava, avšak výsledek jednání nikdy nebyl zamýšlený či jasný. Naopak kluci se přes několik tutovek nedostali k úspěšnému zakončení.

Druhá třetina se značně od první lišila. Oba týmy nastoupily s energií a chutí získat každý míček. Partneří obránci začali brzo číst hru Kanonýrů a sbírali dlouhé balónky po mantinelech. Vysoký press Kladenských však vytvářel značné problémy, a tak i jedna středa po takto vybojovaném míčku skončila za brankovou čárou. Kanonýři začali vést tempo zápasu, když vstřelili i druhou branku, avšak brzo přišla odpověď. Panteři dotáhli dvě minuty před koncem třetiny na stav 3:3. Kladenští však měli jiné plány. Chtíč vyhrát třetinu vyústil k vstřelení branky pouhou vteřinu před koncem.

Panteři věděli, že výkon v této třetině bude rozhodující. Motivace dokázat svoji florbalovou dominanci byla znát i na hřišti, když duo Zikán - Jeřábek v oslabení nebylo ochotno pustit soupeře v přesilovce ke hře. Krátkou kombinací si chlapce z Kladna vyťukali do prázdné brány a srovnali skóre. Zbýval poslední gól k úspěšnému završení zápasu. Emoce bouřily halou, rodiče zatajovali dech a kluci z obou týmů makali. Bubnování srdečních arytmií uklidnil až Reks, když famózní střelou ukázal, kdo je opravdovým kanonýrem.

Vítězství skvělého zápasu tak příjemně odstartovalo závěrečný den víkendové pohody.

Autor: Filip Urban

.

Osm statečných

V sobotu vyrazila naše druhá dorostenecká rezerva až do dalekých Hořovic. Bohužel z důvodu velké marodky jsme se nakonec v sobotu ráno sešli v počtu 7+1, což už předem napovídalo, že nás nečeká jednoduchá práce.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti dobře známým kolegům z Rudné, kteří patří ke špičce v naší lize. První dvě třetiny jsme dokázali držet se soupeřem tempo, bohužel se nám ale stala osudným naše úspěšnost střelby, jelikož jsme nebyli schopni dát ani jeden gól z mnoha šancí. Ve třetí třetině se bohužel projevil náš nízký počet a soupeř nás začal více přehrávat.

V druhém zápase byl naším soupeřem domácí celek z Hořovic. Zápas začal pro nás dobře, když jsme se dostali do vedení jako první. Bohužel pro nás to bylo poprvé a naposledy, kdy se nám v zápase podařilo skórovat a nakonec jsme tak zápas, zásluhou soupeřova gólu ze samotného závěru zápasu, prohráli.

Celkově se dá říci, že v celém turnaji nás trápila koncovka. Je vidět, že na tom je potřeba neustále pracovat. Na druhou stranu je potřeba kluky pochválit, že v se jim dařilo v zápasech držet krok se soupeři, kterých bylo početně dvakrát tolik co nás. Za to patří klukům velká poklona.

Autor: Kryštof Novotný