22_1640941991.jpg
18_1640199804.png
39839_DSC_5087a.jpg

Dorostenecká premiéra v prvním koši za jedna

Dorostenci se první prosincovou neděli sešli v domácí aréně k premiérovým zápasům v prvním koši nejvyšší soutěže, kde postupně vyzvali tým Goril z Plzně a známé Ústí nad Labem.

V prvním zápase nás prověřil houževnatý soupeř, který měl ve většině případů oproti našim borcům silovou i rychlostní převahu. V úvodu utkání jsme dokázali získávat balónky z dobré poziční hry a následně jednoduše přehrávat Gorily přes střední pásmo. I díky tomu jsme se dostali do vedení zásluhou kapitána Urbise. Soupeř bohužel dokázal vzápětí srovnat po našem nedůrazu před brankou, který nás trápil i předchozí turnaj. Do první sirény se nám ještě podařilo vzít si vedení na svou stranu zásluhou Petryho. 

Tentýž hráč dokázal náš náskok ve druhé části navýšit. Bohužel se soupeř dostal na kontakt, když jsme mu nabídli možnost přesilové hry. Klid na hole nám opět přidal přinesl Petry, který tak dovršil hattrick těsně po polovině zápasu. Bohužel krátký výpadek a nekoncentrovanost minutu a půl před druhou sirénou znamenal srovnání ze strany Plzně. Na to jsme dokázali rychle odpovědět přesnou střelou Sabiho. 

Soupeř nicméně nechtěl připustit drama před koncem druhé části a opět srovnal. Krátce po zahájení třetí periody nám ale znovu připnul vedení Domča Novotný po dobře vyřešeném brejku s Béňou. Do konce utkání se stav již nezměnil, avšak soupeř v závěru prokázal své kvality a pořádně nám zatápěl. My jsme však díky týmovému výkonu a obětavému bránění dokázali odolat a těsný náskok udržet.

Druhý zápas proti Ústí nabídl daleko větší přestřelku než zápas předchozí, ačkoliv tomu celá první třetina vůbec neodpovídala. Po jejím bezbrankovém průběhu, kdy jsme nedokázali z postupného útoku a následného zamknutí soupeře vytěžit gól, se krátce po první pauze vedení ujao Ústí. Třemi slepenými góly se nám ale podařilo získat pohodlný náskok 3:1 po brankách Kubexe, Domči a Urbise. Ústí se sice dokázalo po chvilce rychle dostat na kontakt, na to jsme však reagovali přepnutím na vyšší rychlostní stupeň a vytvořili si tím komfortní náskok 6:2, kdy se prosadili postupně Petry, Jácho a Maty Uher. Soupeř se do konce prostřední části ještě dokázal dostat na dostřel dvou branek a psychicky trochu na koně. 

Do třetí části jsme vstoupili skvěle zásluhou Petryho, který mohl přinést trochu klidu na naše hole, ale to bychom nebyli my, kdybychom si to vlastními chybami nezkomplikovali – soupeř tedy srovnal krok a 3 minuty po začátku poslední části srovnal na 7:7. Stažením sestavy na 2 lajny se dostavil kýžený výsledek – dostali jsme se do většího tempa a podařilo se nám postupně vypracovat si náskok, který znamenal i konečný výsledek 11:7.

 

Premiéra v 1. koši nám tedy vyšla skvěle a po zisku 6 bodů máme slušně nakročeno k ovládnutí koše. Je vidět, že jsme od přípravných turnajů a začátku sezóny ušli opravdu kus cesty a jdeme postupně krok po kroku nahoru, za což jsme na kluky opravdu pyšní a je to radost a motivace do další práce. Je tedy potřeba nepřestávat v práci na trénincích i mimo ně a tím výsledky dál a dál vylepšovat.

Autor: Domez

Panthers Praha - Gorily Plzeň 6:5 (2:1, 3:4, 1:0)  online
Panthers Praha - Florbal Ústí 10:7 (0:0, 6:4, 4:3)  online | fotogalerie