Dorostenci v Ústí neuspěli

Elitní družstvo dorostu k prvnímu turnaji v roce 2022 vyrazilo do Ústí, kde ale v souboji s domácím týmem a rivalem z Chodova nezískalo ani bod.

Náš zápas proti Chodovu začal dobře a to gólem Ondřeje Suchánka ve druhé minutě utkání. Jenže ve třetí minutě Chodov srovnal na 1:1 a vypadalo to, jako bychom dostali strach a přestalo se nám dařit. Začali jsme špatně bránit a měli jsme problém s rozehrávkou. Na začátku druhé třetiny to vyústilo ve tři soupeřovy góly v jedné minutě. Což byla škoda, protože nás to ovlivnilo a změnilo to průběh zbytku zápasu. Bohužel kvůli našim nedostatkům jsme prohráli 7:3. Měli bychom si do dalších zápasů zapamatovat, že vracet se do obrany je důležité. Pokud se nám na tom podaří zapracovat, věřím, že si s Chodovem příště poradíme.

Ve druhém utkání nás čekal starý známý soupeř z Ústí, proti kterému jsme si chtěli zlepšit chuť po nezdařeném prvním zápase. Utkání bylo zpočátku dost vyrovnané a z naší strany i lepší, než jak jsme začali minulý zápas. Po tlaku první lajny se jako první prosadil krásnou střelou Marek Urban a poslal náš tým do vedení. Po zbytek třetiny jsme byli více na míčku my, ale po smolných chybách v obraně jsme obdrželi dvě branky. Do druhé třetiny jsme šli ještě s větší motivací, ale bohužel pro nás dopadla stejně jako ta první a skončila stavem 4:2 pro Ústí. Poslední třetina vypadala nadějně, jelikož se v prvních minutách prosadil David Beneš a zkrátil tak vedení soupeře. Hra se trochu uklidnila a vypadalo to na konečné vyrovnání, ale soupeř z jeho klasické brejkové akce zvýšil na 5:3. Na posledních pár minut jsme ještě zkusili hru v šesti, která nám ale bohužel nevyšla a utkání tak skončilo výhrou soupeře.

Panthers Praha - Florbal Chodov 3:7 (1:1, 2:4, 0:2)  online
Panthers Praha - Florbal Ústí 3:5
(1:2, 1:2, 1:1)  online

Autoři: Matyáš Sabák a Matěj Merkner