20_1640940998.jpg
18_1640199804.png
39329_DSC_0272.jpg

Dorostenci se doma dočkali prvního vítězství

Dorostenci se na třetím turnaji v nové sezoně konečně dočkali úspěchu. Na domácí ploše v Rudné sice ztratili vyrovnaný duel s Kladnem, následně si ale smlsli na Děčínu, kterému nasázeli 16 gólů a poprvé tak odcházeli ze hřiště coby vítězové.

V prvním zápase jsme podle mě hráli podstatně lépe, než v předchozích čtyřech, zejména pak druhou třetinu. Do útoku to bylo velmi dobré a dokázali jsme hrát naší hru, vytvářet šance, jen to zakončování už nebylo tak skvostné. To hra do obrany nebyla nic moc. Dostupování a repressing nám relativně šel, dělali jsme ale velké množství chyb v postavení při standardkách a hlavně jsme často nechávali volné hráče na středu. Navíc tam bylo i několik zbytečných oslabení, která se nám nepovedla a dostali jsme z nich dost gólů. Naše vlastní přesilovky nám pak také moc nešly. Celkově byl ten zápas posunem od předchozích turnajů, hlavně tedy směrem dopředu.

Druhé utkání jsme měli pod kontrolou už od jeho začátku a nenechali jsme si nic utéct. Směrem dopředu jsme rozhodně hráli dobře a vytvářeli si dobré šance jak jednoduchým přehráváním do protiútoků, tak i hezkými kombinacemi v soupeřově pásmu. Asi jediné negativum bylo, že jsme těch pár dobrých hráčů Děčína nechávali hrát a zejména že jsme vypustili poslední třetinu, v níž jsme zbytečně dostali 5 gólů. Zápas to byl jinak určitě povedený a zlepšili jsme si v něm morálku po předchozích prohrách.

Zápasy za mě nebyly úplně ze sta procent povedené, bylo to ale velké zlepšení a myslím si, že pokud zapracujeme na důraznější hře ve vlastním pásmu a individuálních chybách, příští turnaj by pro nás neměl být problém.

Autor: Ondřej Suchánek

Panthers Praha - Kanonýři Kladno 6:10 (1:2, 1:2, 4:6)  online
Panthers Praha - FBC DDM Děčín 16:8 (7:2, 5:1, 4:5)  online | fotogalerie