Dorostenci postupují do prvního koše!

I další těžký plzeňský turnaj zvládli elitní dorostenci na jedničku a mohou slavit zasloužený postup. V prvním zápase nejprve vrátili dvě porážky z úvodu sezony domácímu FbC, následně i přes hodně nepovedený začátek přestříleli Litvínov a poprvé si tak letos zahrají první koš. Turnaj hodnotí obránce Vojta Ježek.

V prvním zapase jsme vyzvali domácí FbC. Už před zápasem jsme věděli, že to bude náročné utkání, s Plzní jsme se střetli již na prvních dvou výjezdech a oba zápasy nedopadly dle našich představ. Do utkání jsme vstoupili v poměrně vysokém tempu, ale jako první zvyšoval náš soupeř. V celé třetině nás podržel Filip Vágner, který proti FbC Plzeň odchytal svůj životní zápas. Ve druhé třetině jsme působili jako lepší tým stejně jako po cely zápas. Třetinu jsme vyhráli 3:1. Ve třetí třetině jsme už jenom navyšovali skóre. Na konci zápasu na časomíře svítilo 8:2 pro hosty. Do druhého zápasu jsme šli jako jasný favorit. Za necelých 6 minut jsme prohrávali 0:3. Ke konci třetiny jsme stáhli náskok soupeře jen na jednu branku. Po minutě a třinácti sekundách jsme už vedli. Druhou třetinu jsme celkem zvládli. Do třetí třetiny jsme šli s náskokem. Zápas jsme vyhráli a došli jsme si pro postup do prvního koše.

Autor: Vojtěch Ježek

Panthers Praha - FbC Plzeň 8:2 (0:1, 4:1, 4:0)  online
Panthers Praha - Bivoj Litvínov 10:7 (2:3, 3:1, 5:3)  online