Dorostenci po dlouhé době padli, následně ale přejeli Plzeň

Po osmi vítězstvích v řadě přišla na řadu první porážka v podání Dorostu A, kterou Panteři zapsali doma v souboji s rivalem z Chodova. Chuť si po ní ale zase rychle spravili a kalendářní rok uzavřeli vysokou výhrou nad Plzní.

Naše utkání proti chodovskému celku začalo na výbornou, když se prosadil náš klasický střelec Vojta Petráň. Celé utkání bylo velmi bojovné, Chodov byl sice více na balonku, ale my jsme měli spoustu zblokovaných střel. Po dobu celého zápasu to bylo chvílemi nahoru dolů a byl to celkově velmi těžký a fyzický zápas. Nakonec se nám naše chyby a nedůraz v oblasti brankoviště staly bohužel osudnými. Také byla škoda pár našich neproměněných šancí a i přes houževnatý závěr, který započal v druhé polovině třetí třetiny, jsme bohužel v plné sestavě hrajícímu klubu z Jižního Města podlehli 11:8. Za náš výkon se vůbec nemusíme stydět, ale naopak se musíme poučit z našich chyb a příště jim dnešní porážku vrátit!

Autor: Dominik "Miru" Novotný

“Utkání proti Plzni začalo mírnou nekoncentrací a obdrželi jsme gól už po pár prvních sekundách. Celá první třetina byla velice vyrovnaná, náš celek se ale prosadil nakonec vícekrát a do šaten tak docházel za stavu 2:1. Druhá třetina byla znovu vyrovnaná a opět do ní lépe vstoupili hosté, kteří se po nějakých pěti minutách hry utrhli do útoku a srovnali průběžné skóre.

V druhé polovině této třetiny jsme však za delší konec provazu tahali my a vstřelili jsme další dvě branky, což nám zařídilo klidnější vedení. Ve třetí třetině začali padat góly až v posledních minutách. Po gólu na 5:2 se Plzeň definitivně zlomila a za posledních pět minut jsme nasázeli ještě další čtyři trefy a i přes nějaké zbytečné vyloučení jsme tedy toto utkání zvládli. A přesto, že podle výsledku to vypadá jako lehké utkaní, tak až do posledních pěti minut, kdy jsme se rozjeli, nebylo nic rozhodnuto a pro oko diváka to musela být skvělá bitva.

Autor: Prokop Hlaváč

Panthers Praha - Florbal Chodov 8:11 (1:2, 2:2, 5:7)  online | fotogalerie
Panthers Praha - FbC Plzeň 9:2 (2:1, 2:1, 5:0)  online | fotogalerie