Dorostenci ovládli turnaj v Plzni

Víkendový výlet do Plzně byl z pohledu elitních dorostenců velmi úspěšný – Panteři vyhráli oba zápasy a svým soupeřům navíc nastříleli 23 branek.

Do zápasu s FBC Plzeň jsme šli jako favorit, a to i bez skoro celé první lajny. V první třetině jsme obdrželi jen jednu branku která padla kvůli špatně postavené zdi, ale tuto část jsme i přesto vyhráli 4:1. Druhá perioda byla více gólová než ta první, hlavně díky Dominiku Novotnému, který nastřílel 4 branky. Ve třetí třetině mi přišlo, jako bychom se už snad vůbec nesnažili a proto se za patnáct minut posunulo skóre jen o jeden gól na každé straně. Konečný výsledek nicméně vyzněl poměrem 11:3 pro nás.

Do druhého zápasu herního dne jsme vstoupili poměrně dobře. Prvních několik střídání jsme měli navrch, soupeře jsme přehrávali a nedávali mu moc prostoru, což vyústilo v první branku zápasu a my vedli 1:0. Nicméně přestože jsme hráli lépe, začali jsme dělat zbytečné chyby a během pěti minut se skóre posunulo už na 3:2, následně tři ku třem a na konci třetiny svítilo na časomíře skóre 3:4.

Na začátku 2. třetiny vstřelil soupeř 5. branku, prohrávali jsme tedy již o 2 góly a to v zápase, který jsme měli již dávno rozhodnout my. Minutu poté vstřelil Ondřej Suchánek kontaktní gól. Stav zápasu byl znovu o něco přijatelnější a díky přesným střelám Novotného, Hlaváče a dvěma brankám Beneše jsme dohráli třetinu za stavu 8:5.

Třetí třetinu jsme chtěli už dohrát v klidu na balonku, ale jak všichni dobře víme, tak ve se tak nestalo a padlo celkem 7 branek, z toho 4 z našich zápěstí, po střelách Nového, Linhy, Sabáka a mladšího z bratří Hlaváčů. Ve výsledku na časomíře bylo skóre 12:8 a přesto, že jsme zápas dotáhli do úspěšného konce, nebyl to z naší strany dobrý výkon a v příštích zápasech se takovýchto chyb musíme vyvarovat.

Autoři: Vojtěch Ježek a Jáchym Hlaváč