26_20230215_144258.png
18_1640199804.png
39056_DSC_3290.jpg

Dorostenci na úvod pouze za bod

Dorostenci započali sezonu tam, kde jí i skončili - ve sportovní hale v Krupce. Bohužel nenavázali výsledkově na své předchůdce a z prvního kola vytěžili pouze bod za remízu s Florbal Ústí.

V prvním zápase jsme mohli změřit síly s „domácím“ Ústím, které bičovalo k výkonu nemalé množství diváků. Hned v úvodu se nám podařilo odskočit díky dobrému napadání, avšak střídání na to jsme o vedení přišli paradoxně díky špatnému napadání. Na poměrně dlouhou dobu se skóre zastavilo a soupeř udeřil podruhé až na začátku druhé periody, načež odpověděl o 3 minuty později Béňa a opět se tedy hrálo od nuly. Na začátku poslední části jsme dostali netradiční dvojitou výhodu – nájezd s následnou přesilovou hrou. Nájezd chladnokrevně proměnil Béňa, avšak přesilová hra gól nepřinesla a krátce po skončení soupeř opět srovnal. Do vedení nás opět poslal, v pořadí už druhý, gól Máry Urbana. V závěru utkání dokázalo Ústí opět srovnat a ani závěrečná přesilová hra nepřinesla gól.

V tomto zápase jsme bohužel nedokázali udržet vedení ani jednou ze tří možností a společně s tím nás může mrzet nevyužití žádné ze tří početních výhod. Naopak můžeme děkovat Sébovi, který velkou část soupeřovo pokusů dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

Po relativně krátké pauze jsme šli opět na věc, tentokrát proti ještě odpočaté a solidně vypadající Plzni. Plzeň na nás od začátku vlétla a už po 8 sekundách šla do vedení. Další branku přidal soupeř v polovině první části. Na dvoubrankové manko jsme dokázali odpovědět díky dalekonosné střele Suchoše a díky dobré orientaci Šímy před soupeřovou svatyní. Opět nepovedený vstup do třetiny, kdy soupeř skóruje jako první a my musíme dotahovat ztrátu. Daří se to o chvilku později Béňovi, který opět srovnává stav utkání. I díky únavě z prvního zápasu jsme v tomto střetnutí prohrávali množství osobních soubojů nebo soubojů 1na1 a tvořili dost chyb – ztrát, a tak soupeř dokázal odskočit do tříbrankového vedení, které se nám už těžko dotahovalo.

Naneštěstí se ukazuje absence na spoustě kondičních trénincích během letní přípravy nebo na trénincích během září jako takových. Zápasy jsou ta nejlepší a nejvýraznější vizitka docházky a přístupu k tréninkům.

Panthers Praha - Florbal Ústí 4:4 (1:1, 1:1, 2:2) online
Panthers Praha - FbC Plzeň 6:8 (2:2, 2:4, 2:2) online

Autor: Domez