Související zápasy

Dorostenci bodovali i bez opor

Souboje s celky ze severozápadu Čech za sebou mají elitní dorostenci, kteří i bez některých klíčových hráčů dokázali uhrát vysokou výhru nad Litvínovem a ve druhém utkání jen těsně padli s Chomutovem.

V prvním utkání jsme se střetli s Chomutovem. Do zápasu jsme vstoupili velmi bojovně a s dobrým nasazením a za pár minut jsme si také už vypracovali dvoubrankový náskok. Nicméně soupeř nic nevzdával a vstřelil nám kontaktní branku. Naše hra ovšem neupadala a tempo zápasu bylo stále velmi dobré. Na góly to byla sice přestřelka na obě strany, nicméně po herní stránce tahal za kratší konec soupeř.

Do třetí třetiny jsme nastupovali stále s jednobrankovým náskokem a vzhledem k průběhu hry jsme si šli pro vítězství. Soupeř dal ale do této třetiny úplně všechno a po našich chybách zápas vyrovnal. A aby toho nebylo málo, tak 7 vteřin před koncem Chomutov dokončil obrat. Konečné skóre tedy 6:5 pro soupeře. Ačkoliv jsme prohráli, tak se za náš výkon i bez hlavních opor týmu vůbec nemusíme stydět a ukázali jsme, že i bez nich můžeme hrát vyrovnaně s těžšími soupeři."

Do druhého zápasu proti Litvínovu jsme šli s tím, že bychom měli potvrdit roli favorita a vyhrát. Nevstoupili jsme do něj ale moc dobře a přizpůsobili jsme se pomalé hře soupeře. V první třetině jsme měli převahu a většinu času jsme drželi míček, využili jsme to ke vstřelení 4 gólů, naopak jsme dvakrát z našich chyb inkasovali. Druhá třetina byla v podobném tempu jako ta první, gólů už v ní tolik ale nepadalo a jediný gól na 5:2 dal Šímis. Poslední třetinu už jsme dokázali v klidu dohrát když Poky, Domča, Maty a Kubex každý vstřelili po jednom gólu a konečné skóre upravili na 9:2.

Autoři: Matyáš Uher a Samuel Hron