Dorost zvládl první kolo play-off, venku přejel Plzeň

První kolo dorosteneckého play-off začalo návštěvou nám dobře známé haly Lokomotiva v Plzni, kde nás čekal soupeř z místního FbC.

Po vzájemné dohodě klubů jsme sehráli obě utkání v jeden den, a to ještě pracovní. Přesto se podařilo kluky dopravit na místo včas - tady bychom chtěli poděkovat rodičům za obětavost. Další, už menší zádrhel nastal ve složení realizačního týmu, nicméně i ten jsme brzy vyřešili díky jeho velké šířce a v Plzni se tak představila nová, dosud neokoukaná dvojice.

V kabině bujela dobrá a sebevědomá nálada, přesto si myslíme, že i ta nervozita v určité dávce nechyběla. Vše ukázala první třetina úvodního zápasu, která začala hrou nahoru a dolů. Z obou stran docházelo k velkému množství chyb a následným ztrátám balónku. Výsledkem bylo naše rychlé vedení, pak naše polevení a soupeřovo vyrovnání. O přestávce jsme si upřesnili pokyny ke hře, které jsme ve druhé třetině proměnili v krasojízdu. Soupeři jsme výrazně odskočili a ve zbytku utkání jsme diktovali tempo hry. Konečný stav 10:3 v náš prospěch to jen potvrdil.

Pauzu mezi zápasy jsme strávili odpočinkem a posílení svačinkou jsme se vrhli do odvetného utkání.

Ve druhém souboji jsme se snažili o kontrolu hry, jelikož jsme byli ve výhodnější pozici po prvním zápase. Začátek nám nicméně trochu utekl a nechali jsme Plzeň hrát hodně na míčku a to i přesto, že jsme měli výhodu hned dvou přesilových her. Zlom nastal po půlce hracího času třetiny, kdy se nám podařilo vstřelit dva rychlé góly a ubránit přesilovku soupeře. Od té doby až do konce jsme byli lepším týmem. Výborně jsme měnili tempo hry a správně se rozhodovali v herních situacích. Vítězství 9:1 je toho potvrzením.

Dvě vítězství nás posunula do dalšího kola play-off. Kam nás los zavede, na to si musíme počkat, že by opět Plzeň?

Klukům musíme poděkovat za super výkony, od gólmanů, obránců, až po útočníky. Dále musíme ocenit Janu za lékařskou, vitamínovou podporu a pořízení fotodokumentace. Nakonec opět děkujeme našim fanouškům, kteří za námi přicestovali do plzeňské haly.

Autor: Zdeněk Šejvl