Související zápasy

Panthers Praha
22_1640941991.jpg
2484_20230912_131122.jpg

Dorost vyloupil Vary!

Nový tým, nová trenérská dvojice (na rozdíl od chybně uvedené dvojice v článku k úvodu sezóny se týmu nově chopili Dan Škvor a Kryštof Novotný), nové posily z řad starších žáků, noví soupeři, nové cíle - to vše čekalo dorostence v lázeňském městě Karlových Varů. Jak si vedli si můžete přečíst v textu od Ondry 'Kořena' Kořínka (zápas s Verbířovými Teplicemi) a Alfa Merknera (zápas s Kladnem).

"První zápas sezóny nás čekal v Karlových Varech. Jako první nás čekaly Teplice a do zápasu jsme vstoupili sebejistě. Díky skvělému útoku, ale i obraně a samozřejmě našemu brankáři, pro kterého to byl první zápas v panteřím dresu a jenž nás několikrát v zápase podržel, jsme působili výborně na obou stranách hřiště. Velkou pomocí nám byli i Prokop Hlaváč a Vojta Ježek, kteří museli však po prvním zápase odjet na kategorii juniorů. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, po první třetině jsme vedli 3:0. Druhá třetina byla, co se týče vstřelených branek vyrovnaná a stejně jako Teplice jsme v ní dvakrát skórovali. Naopak ve třetí třetině jsme byli opět dominantní a přidali jsme 3 góly, čímž jsme ubojovali vítězství 8:2. Náš první zápas sezóny hodnotím pozitivně."

"Druhý zápas nás čekal soupeř z Kladna. To je známé svou razancí na střelbě a silovou hrou tělem, což nám lehce dělalo problém, ale na začátku zápasu hned Honza Kubíček svým zkušeným backhandem na zadní tyč proměnil na 1:0 . Jakub Řežábek alias opilec (který stále dluží Motlovi "pětikilo") si šel sednout na 2 minuty za sekání, to nám však nedělalo žádný problém a oslabení jsme v poklidu ubránili. Do druhé třetiny jsme šli s výsledkem 1:1, ten ale dlouho nevydržel - Vojtín si to pinknul s Kryštofem Uherem, který vymetl šibenici a tím zvýšil skóre na 2:1. Kryštof chvíli poté jel nájezd, který nám vybojoval pan Rex a s jeho zkušeností ze střeleckého campu samosebou proměnil na 3:2. Poté však dostáváme na konci 2 góly a tím pádem jde Kladno do třetí třetiny s vedením 4:3.

Hned po naší přesilové hře střilí Venca „Machůlka“ na 4:4 a Ondra Urbánek vzápětí zvyšuje dokonce na 5:4. Ke konci poslední třetiny se navíc stalo něco nečekaného, až z toho všem visely oči z důlků. Kdo trefil konečně branku? Byl to Sedloň, který si také po pár minutách dokonce připsal na své konto i další vstřelený gól. Zápas to byl ale nadále vyrovnaný a ke konci Kladno šlo do přesily 6 na 5, ale my se svými zkušenosti jsme zvládli vše ubránit, čímž jsme zároveň urvali výsledek 8:5, což znamenalo další 3 body pro náš tým."

Začátek sezóny nám tedy vyšel na výbornou. To ale neznamená, že naše práce končí - cíl je jasný a postupnými krůčky cíle dosáhneme.

Autoři: Daniel Škvor, Ondřej Kořínek, Alfréd Merkner

Související odkazy