Související zápasy

Panthers Praha
24_1640942060.jpg
2269_20221025_084955.jpg

Dorost uzavřel domácí dvojkolo šesti body

Dorostenci se vrátili na vítěznou vlnu – doma porazili Lovosice i plzeňské Gorily a na Bublinu tak pojedou posilněni o šest bodů.

První zápas nás čekal houževnatý soupeř z Lovosic, který byl od začátku při chuti, chtěl ze zápasu vytěžit víc a tak zaslouženě vyhrál první periodu. Ve druhé třetině jsme dokázali přepnout na vyšší rychlostní stupeň a srovnat se soupeřem krok alespoň ve skóre. Podařilo se nám zjednodušit přechod přes střední pásmo a měli jsme více ze hry díky lepší kontrole balónku a pokrývání nebezpečných brejků soupeře, který hrozil především skvělými výhozy svého gólmana. Závěrečná část byla zcela v naší režii, kdy jsme opravdu chtěli více než soupeř a vyhráli ji poměrem 4:0. Vyzdvihl bych tvorbu šancí v útočném pásmu a psychicky dobře zvládnutý průběh zápasu. Mrzet nás naopak mohou zbytečné ztráty plynoucí ze špatného rozhodování nebo z individuálních herních činností jednotlivce.

Ve druhém zápase nás čekal florbalovější sok - Gorily Plzeň. Zápas to byl z obou stran opatrný, ačkoliv si oba týmy dokázaly tvořit šance ze ztrát soupeře, resp. z vlastního pressu, jejich proměňování byla věc druhá. Utkání celkově chudé na góly tedy mohla rozhodnout jakákoliv maličkost. My jsme trpělivou obranou dokázali nakonec vývoj překlopit na svou stranu z dobře vyřešeného brejku.

Chtěli jsme vycházet z dobré obrany, což se nám po většinu času v obou zápasech dařilo a náš výkon byl podpořen solidními výkony obou našich brankářů.

Autor: Dominik Hudec

Související odkazy