Související zápasy

Panthers Praha
23_1640942031.jpg
2376_20230201_124227.jpg

Dorost ovládl vyrovnané zápasy, porazil Gorily i Lovosice

V další várce zápasů nás čekali mimopražští soupeři, Gorily Plzeň a Lovosice. Vzhled k napjaté termínové listině vznikla na toto dvojutkání nová, ještě neokoukaná trenérská dvojice. Tu čekal na hale nabitý panteří kádr a vzkaz od hlavního trenéra, jenž zněl jasně – chci dvě vítězství. Ta se však nerodila lehce.

První zápas proti Plzni byl poznamenán mnoha vyloučeními, jak z naší, tak i soupeřovy strany. V úvodní třetině padlo celkem šest branek, přesto jsme neviděli žádné vysoké tempo hry a proto jsme museli sáhnout do sestavy. Poté se obraz hry zlepšil, ale strašně moc nás trápily chyby v rozehrávce a pár rychlých, důrazných a urostlých chasníků z Plzně. Náš nemastný výkon vyvrcholil obdrženou brankou při vlastní přesilovce 5 na 3. Remíza po základní hrací době byla tedy spravedlivá. V dovednostní soutěži jménem nájezdy jsme byli stoprocentní a brali jsme bodík navíc za vítězství.

Po pauze na oběd na nás čekaly Lovosice. Počet našich hráčů se zmenšil o borce, kteří jeli na juniory, přesto nás zbylo 12 do pole.

Utkání jsme měli pod kontrolou první i druhou třetinu, kdy jsme diktovali tempo hry, drželi se na míčku a soupeře jsme moc nepouštěli k zakončení. Jediné, co nás trápilo, bylo proměňování šancí. O druhé pauze byli kluci nabádáni k pozornosti, přeci jen náskok byl hubený. Bohužel začátek třetí třetiny nám zle nevyšel a soupeř otočil skóre třemi brankami. V tento moment musíme vyzdvihnout atmosféru na lavičce. Kluci se povzbuzovali a věřili, že utkání otočí. To se nakonec také stalo a dvěma brankami v rozmezí jedné minuty jsme rozhodli o svém druhém vítězství.

Děkujeme rodičům a přátelům za podporu z hlediště.

Autor: Zdeněk Šejvl