Související zápasy

Dorost opět bodoval

Elitní dorostenci po minulých zaváháních v nejvyšším koši putovali o level níž, kde opět změřili síly s Chomutovem a s dosud neznámým Kladnem.

Úvodní třetinu prvního zápasu jsme ovládli těsným rozdílem 2:1, kdy se nám podařilo, nebo možná spíš soupeři se podařilo, vstřelit velice kuriózní branku, která by se dala jinak nazvat také jako "nepovedená malá domů". Chomutov byl v první i ve druhé třetině střelecky aktivní a dokázal hrozit z jednoduché hry a důrazu v našem velkém brankovišti, což nakonec vyústilo v překlopení skóre v jeho prospěch. Ačkoliv jsme většinu zápasu dokázali hrát na balónku a získávat poměrně snadno míčky z našeho presu, tak naše efektivita v zakončení zapříčinila to, že jsme se nakonec museli o výsledek strachovat a opět nám pomohl, pro soupeře smolný, vlastní gól. Můžeme si říkat, že to možná bylo spravedlivé vzhledem k počtu šancí, které jsme si vytvořili, nicméně kdyby výsledek vypadal daleko přesvědčivěji pro naše barvy, tak ani tak by nikdo nemohl říct půl slova.

Druhé utkání bylo pastva pro oči, pokud jste ovšem FDF (fanoušek defenzivního florbalu). Měli jsme opět spoustu šancí a opět se nám nedařilo s nimi správně nakládat. Po bezbrankové první třetině přišla třetina druhá - taktéž bezbranková. Ačkoliv jsme si během první přestávky řekli, že budeme "tempovat dikto" hry my, tak soupeř měl v prostřední části zápasu herní převahu.

V závěrečné třetině se s góly roztrhl pytel - nejdříve soupeř dokázal potrestat naši chybu v čase 39:06, kdy jsme následně dokázali srovnat pouhých 6 sekund před sirénou z hole Šímy Jelínka. 1:1 tedy a šlo se do nájezdů. V této disciplíně byl úspěšnější soupeř a připsal si tak extra bod do tabulky.

Bohužel jsme o víkendu nepředvedli úplně přesvědčivé výkony, alespoň co se proměňování šancí týká a ztratili tak zbytečně 2 body. Spokojeni můžeme být s naší hrou do obrany a s napadáním. Zároveň jsme se mohli v obou zápasech spolehnout na oba naše gólmany - jak Séba, tak Vagi předvedli skvělé výkony.

Autor: Dominik Hudec