Související zápasy

Dorost nadějný start nedotáhl a na postup výš si musí počkat

Druhým kolem pokračovala pouť dorostenců za ziskem stanoveného cíle. Tentokrát jsme navštívili Teplice, které prosluly zejména díky místní ikoně Pavlu Verbířovi! Jak se klukům Na Stínadlech vedlo, se dočtete od Dana Brabce a Martina Sedláčka.

Nedělní ráno dorost načal v 10:00 zápasem proti týmu z Chomutova v Teplicích. Do zápasu jsme nevstoupili zrovna nejlépe, jelikož nám po necelých dvou minutách hráči Chomutova vstřelili první branku. Ve čtvrté minutě přišlo vyloučení ze strany soupeře, na které dokázal odpovědět gólem Vojta Ježek. Do konce první třetiny bohužel Chomutov vstřelil více gólů než my a ta tak končila za stavu 5:3. Do druhé části jsme vstoupili stejně nešťastně, jako do první, čtyři minuty před jejím koncem jsme navíc byli vyloučení na za sekání a Chomutov na to také odpověděl gólem. I tak ale tato hrací část skončila 3:2 na góly pro nás (tudíž zatím s celkovým výsledkem 7:6 pro Chomutov). Ve třetí třetině to na gól nebylo nějak zajímavé, jelikož padnul jenom jeden, a to bohužel že strany Chomutova při našem oslabení. Zápas tady skončil neslavně, padli jsme 6:8.

Opět dlouhou pauzu mezi zápasy využila většina týmu k návštěvě fotbalového zápasu kategorie chlapců U17 FK Teplice vs. Slavia Praha. Zápas to byl nadprůměrný a domácí tým skolil nebohé kluky z Prahy poměrem 5:1.

Z předchozího zápasu jsme přicházeli do druhého s jediným cílem - uhrát 3 body a mít jistý postup. Už od začátku bylo vidět, že jsme nehráli úplně tak, jak bychom chtěli. Hned v první třetině jsme rovnou dvakrát inkasovali z úplně totožných míst, tedy ze středu hřiště. Na začátku druhé třetiny jsme dostali další tvrdou ránu a stav byl najednou 0:3. Potom se však první lajna probrala a začala něco se zápasem dělat. V sedmi minutách jsme poté dokázali snížit stav na 2:3 a mysleli jsme si, že utkání dokážeme bez problému zvrátit, avšak ještě do konce třetiny jsme opět dvakrát inkasovali a stav byl znovu o tři góly tedy 2:5.

Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nechceme jen tak utkání vzdát. Bohužel po 46 sekundách Vary odskočily ještě o jednu branku. Potom však Prokop Hlaváč vymyslel velikou kulišárnu, když z našeho pásma přihrál přes celé hřiště až před karlovarského gólmana Martinů Sedláčkovi, který v klidu dopravil míč do branky. Poté nastal další velmi důležitý moment, kdy jsme vybojovali nájezd, kterého se zhostil Kryštof Uher a s jednoduchostí a ladností namazal karlovarského gólmana na chleba. Poté jsme ještě dokázali snížit na 5:6 a tím Sedláček zaznamenal hattrick. Ale i přes obrovský tlak na konci zápasu se nám už nepodařilo srovnat, tudíž jedeme domů s 0 body a o postup do prvního koše se budeme muset ještě rvát.

Jak již bylo uvedeno výše, nepostup do první koše je po prvním turnaji, kdy jsme měli postup ve vlastních rukou, velké zklamání. Doufám, že kluci ze z tohoto prachbídného výkonu vzpamatují a začnou na sobě více dřít na trénincích.

Další šanci dostaneme dvakrát doma a tuto šanci si již nesmíme za žádnou cenu nechat utéct.

Autoři: Daniel Škvor, Daniel Brabec a Martin Sedláček