22_1640941991.jpg
18_1640199804.png
39467_20211024_105425.jpg

Dorost B veze tři body z Mělníka

Dorostence B čekal v neděli druhý turnaj v rámci 2. ligy, ke kterému museli vyrazit až do mělnického gymnázia. 

První zápas proti Black Angels měl úvodní vhazování naplánované již na 9:00, což pro pražské týmy není zrovna příjemný čas vzhledem ke vstávání (však měl suplující kouč Dan Škvor problémy s ranním budíčkem). Brzké rozběhání ale evidentně klukům nevadilo, protože již ve druhé minutě se ze standardky, zahrané stylem "země – země", trefil Patrik Jeřábek. Kluci už od začátku hráli jednoduchý, ale účinný florbal, ke kterému chyběly jen branky. Nicméně i tak měli Blaci své šance, které jsme ale dokázali v obraně eliminovat nebo nám vypomohl fantastický Kuba v brance. Šancí bylo do konce třetiny ještě dost na obou stranách, branku ale dokázali dát jen hosté.

Vstup do druhé části přinesl výpadek v naší defenzivě, BA toho hned využili a dokázali nám dát dvě branky. Kdyby na tomto zápase byli přítomní fotbaloví fanoušci, tak by opět viděli, že teorie tzv. Csaplárovy pasti funguje ve všech sportech. Po dvougólovém vedení Blacků jsme už soupeři nedovolili dát další branku a naopak kluci začali být konečně produktivní. Díky tomu se nám podařil obrat, který pečetil gólem do prázdné branky opět Patrik Jeřábek. Kluci si tak připsali do tabulky první 3 body v sezóně.

Dlouhou pauzu mezi zápasy celý tým využil k návštěvě místního Döneru Kebab Izak. Pro budoucí družstva Panthers, kteří Mělník navštíví, malá recenze místního podniku – dostupnost od haly je necelých 300 metrů, v podniku neberou platební karty (bankomat je hned u vchodu do podniku, nemusí se jít až na náměstí kouči!!!), velikost kebabu je více než dostačující, chuť vynikající, cenově relativně levné. Celkové hodnocení 9/10 za nemožnost platit kartou.

Druhý zápas nás čekal proti favoritovi ligy a oblíbenému týmu nejmenovaného kouče, proti Falconům. Favorita se kluci nezalekli a téměř po celou dobu dokázali se soupeřem držet krok. Aktivní hrou na naší půlce a s napadajícím hrotem kluci v zápase několikrát i vedli. Nicméně na konci zápasu se ukázala síla zejména první lajny soupeře a ani hra v šesti nám nepomohla, naopak Falconi díky dvěma proměněným nájezdům zvítězili 7:4. I tak kluci zaslouží za tento zápas pochvalu. Na naší půlce měli několik zblokovaných míčků a kdyby se jim podařilo dát více brejků, tak z tohoto zápasu mohl být i nějaký ten bodík.

I za celý turnaj kluci zaslouží pochvalu. Je vidět, že když hrají jako jeden tým a plní se pokyny, byť jen suplujícího trenéra, tak dokáží hrát vyrovnané zápasy i s lepšími týmy, aspirujícími na postup. Díky všem rodičům za dopravu a podporu na turnaji! 

Autor: Dan Škvor

Panthers Praha B - Black Angels B (1:1, 1:2, 3:0)  online
Panthers Praha B - Floorball Club Falcon 4:7 (1:1, 2:2, 1:4)  online