Dorost B o druhé adventní neděli za dva body

Druhou adventní čekal béčkové dorostence další turnaj, tentokrát v superligové hale na Jižním městě.

První zápas Panthers začal už v 9 hodin ráno, kdy je vyzvala chodovská Traverza. Do utkání jsme vstoupili lépe, když ze samostatného úniku otevřel brankový účet Kočovský. Následně se celé utkání neslo ve velmi vyrovnaném a dobrém tempu. V samotném závěru zápasu nám situaci zkomplikoval Samuel Hron svým dvouminutovým vyloučením, které nám dalo opravdu zabrat, ale stejně jako předchozí oslabení jsme vyvázli bez obdržené branky a utkání šlo do nájezdů. V těch hned první pokus Panthers proměnil Hron, ve výsledku byl jediný úspěšný za oba týmy a pomohl nám tak získat druhý bod v tomto utkání. Na vítězství se významně podílel také brankář Kuba Flajzar díky svému výkonu během celého klání a nakonec také i třem vychytaným nájezdům.

Ve druhém zápase na nás čekal papírově výrazně silnější tým z Králova Dvora, který už od začátku ukazoval své kvality a do druhé třetiny jsme odcházeli za stavu 0:4. I v ní soupeř využíval našich nepřesností kolem velkého brankoviště, ale ve 24. minutě jsme se konečně také dočkali a naši první branku vstřelil famózní střelou od půlící čáry Mikuláš Kandravý. Bohužel jsme se od tohoto gólu odpíchnout nedokázali a Kuba Flajzar tak ještě čtyřikrát musel vytahovat míček ze své branky. V druhé polovině třetí třetiny jsme se dostali ještě do dvou šancí - trestné střílení nejprve neproměnil Sam Hron, o tři minuty později se však ve skrumáži před soupeřovou brankou nejlépe zorientoval Vašek Rejzl a kosmeticky ještě upravil skóre. Béčkoví dorostenci Panthers tedy nakonec padli debaklem 2:12.

Autor: Jan Pauček

Panthers Praha B - Traverza Chodov 6:5pn (1:2, 2:3, 2:0)  online
Panthers Praha B - Králův Dvůr 2:12 (0:4, 1:6, 1:2)  online