Dorost B naděloval, Céčko bere dvě výhry

Rezervní dorostenci až na jednu výjimku rozdávali o víkendu radost – tu jim zkazila jen jedna prohra s kladenskými Kanonýry.

Gólové hody Béčka

Dorostencům B nabídl los Českého florbalu tu nejlepší dostupnou možnost. Ke třetímu kolu totiž nastoupili v odpoledních hodinách v neděli a díky odhlášení Vinohrad z turnaje ještě odehráli dva zápasy za sebou.

V prvním z těchto utkání nás čekal výběr Mělníka, který, stejně jako my, neměl úplně příznivý rozpis. Jako papírově silnější favorit jsme do utkání vstoupili suverénně a po dvou třetinách jsme odcházeli do šatny za pohodlného náskoku 11:3. Pokyn před třetí třetinou byl jasný - dát alespoň dva góly a žádný nedostat. Pražský výběr ale chytila gólová slina, zachtělo se po dvacítce a tu jsme si také necelou minutu před koncem nadělili. Vítězství 20:3 sice znamenalo zatím nejlepší výsledek v lize, ale florbal to rozhodně koukatelný nebyl. Za zmínku ale stojí tři úspěchy - 10 bodů Martina Sedláčka (8+2), první branka a body Dominika Flégra (1+3) v dresu Panthers a první start a vítězství Olivera Schenka v dorosteneckém brankovišti - gratulujeme!

Druhý zápas byl samozřejmě podstatně těžší, jelikož naším vyzyvatelem byl domácí tým kladenských Kanonýrů. Jako první se sice během dvaceti sekund dvakrát prosadil soupeř, do hry nás ale ještě v první třetině vrátil gólem Luky Mára. Druhá třetina byla pro Panteří barvy o poznání lepší, zápas se totiž podařilo i díky brance v přesilovce obrátit v náš prospěch, avšak na konci periody si právě Mára také vysloužil dvouminutový trest. Právě ten nás stál ztrátu vedení hned v prvních 8 sekundách třetí části a drama mohlo vrcholit. Nádherný zápas z obou stran, emoce tryskaly do všech stran a florbal jako z učebnice. Dvě branky soupeře ale nedokázala zachránit ani závěrečná hra bez gólmana a z vypjatého utkání jsme nakonec díky drobným osobním chybám odešli poraženi 3:5.

Za nasazení, výkon, týmovost a plnění pokynů trenéra a herního systému si celý tým zaslouží poklonu (zejména za fyzické zvládnutí dvou slepených zápasů). Nadále se držíme v kontaktu s top 3 a těšíme se na další turnaj!

Autor: Jan Pauček

Plný počet pro Céčko

Prosluněné poledne doprovázelo druhou rezervu dorostenců do dejvické Unihoc arény. Bohužel ne všichni měli den zalitý sluncem a především Ondra se pěkně zapotil, když nechal v metru své dvě honibodky.

Sestava již tradičně tvořena staršími žáky byla pro tentokrát doplněna o dvě malé princezny (mohla být i třetí, kdyby nenapodobovala bratra ;-) ). Do prvního z našich klání jsme nevstoupili zrovna pravou nohou a už po 20 vteřinách jsme lovili balónek v naší síti. To bylo ovšem od soupeře na dlouhou dobu vše. Nám se moc nedařilo kombinačně rozehrát, dělal nám problém důraz s většími/staršími soupeři a tlak do zakončení. V poslední periodě ještě soupeř dramatizoval zápas, ale zlomit nás už nedokázal.

Červení draci z Hořovic byli našim soupeřem v druhém klání a to byla o poznání lepší písnička. Všichni plnili pokyny, chtěli hrát, soupeře jsme do ničeho nepustili a Anetka ponížila kluky z města tradičních trubiček způsobem, jaký jsem už dlouho, opravdu dlouho neviděl.

Jsem opravdu rád že se daří zapojit velkou část starších žáků/žaček, kteří se nebojí hrát proti větším a starším klukům a naopak v každém zápase makají na 100%. Pozitivně musíme hodnotit i trojici Ríša, Ovečkin, Táda, kteří ač nehrají dlouho tak dohání všechny ostatní raketovou rychlostí.

Autor: Jan Sysel