TraverzaPanthers
2:1 sam. náj.(0:1,1:0,0:0)
út 7. 3. 2023 18:30 @ SH ZŠ Kunratice, Národní liga, 5. kolo

Do semifinále postupuje Traverza, lítý boj rozsekly až nájezdy

Ani na třetí pokus se Panterům nepodařilo v play-off postoupit přes Traverzu – po sezonách 2016/17 a 2017/18 jim nepříjemný soupeř vystavil stopku i v letošním ročníku Národní ligy, v němž rozhodující pátý zápas ovládl až v nájezdovém rozstřelu.

Závěrečný zápas čtvrtfinálové série se po víkendové anabázi v Rudné přesunul za vyrovnaného stavu zpět do Kunratic a stejně jako v úplně prvním měření sil nabídl velmi opatrnou bitvu, v níž měl každý z celků navrch jen chvíli, dominovaly však zejména obrany. Opticky sedla první třetina lépe hostům, kteří několikrát rychlou rozehrávkou přesunuli balonek až do nebezpečných pozic, odkud ale trefovali buď Bínu, nebo prostor mimo tři tyče. Jedinou výjimkou v tomto snažení byl Lombino, který zakončil pohlednou kombinaci na dva doteky střelou do odkryté klece a poslal Pantery do vedení.

To si hosté drželi až do začátku 32. minuty, nutno ale uznat, že vyrovnání bylo vzhledem ke zlepšenému výkonu Traverzy ve druhé části zasloužené. Domácí častěji drželi Panthers pod tlakem a byť museli včas řešit nebezpečné brejky, byli v této části nebezpečnějším týmem a to se projevilo právě na brance z hole Josefoviče. Fanoušci obou táborů si jistě přáli další branky, ty ale ne a ne přijít – ani ve zbytku druhé třetiny, kdy se několikrát museli zaskvět oba brankáři, tak v celé části třetí, v níž tentokrát byli opět o chloupek lepší Panteři, minimum střel na branku a nevyužitá přesilovka ale k posunutí skóre na jednu či druhou stranu nevedlo.

Šlo se tedy do desetiminutového prodloužení a ani tentokrát se nedá říci, že by měl jeden z celků nad tím druhým vyloženě navrch. Paradoxně tou nejzajímavější částí „náhlé smrti“ tak byl souboj jednoho z domácích útočníků s Buzíkem, po němž musel být hostující brankář ošetřován.

Bylo tedy jasné, že rozhodující zápas čtvrtfinále bude muset rozseknout dovednostní soutěž v nájezdech. Panteři začali nejlépe jak mohli, když hned první dva pokusy využili Žiška s Mašátem, domácím se nicméně podařilo ve čtvrté sérii srovnat a v té šesté dokonce rozhodnout – na Baginův gól reagoval Mašát těsným přestřelením branky a výsledek 2:1 tedy znamenal jak vítězství Traverzy tak i její postup do semifinále. Pro Pantery naopak cesta letošní sezonou končí na celkovém pátém místě Národní ligy.