Související zápasy

Panthers Praha
26_20230215_144258.png
2305_20221123_012934.jpg

Do elévských bitev poprvé zasáhlo družstvo YELLOW

V pořadí čtvrtý letošní turnaj elévů přinesl i jednu novinku – poprvé do něj zasáhlo panteří družstvo YELLOW, které je složené mimo jiné také z našich kroužkařů!

Turnaj plný napětí

V sobotu 19. listopadu nás čekal další turnaj elévů BLACK, který se odehrál na Kladně v místní hale BIOS. A já do toho skočím rovnýma nohama a ukážu vám, v jakém napětí se celý odehrál, a to od samotné nominace až po úplný konec turnaje.

Napětí číslo 1: Už při samotném nahlašování se na turnaj došlo k napjatému očekávání, jestli se nám na přihlásí dost kluků. Hodně rodičů díky státnímu svátku využilo možnosti prodlouženého víkendu a vyjeli na zaslouženou malou dovolenou. A že si ji zaslouží, vždyť elévové hrají prakticky ob-víkend a já před nimi smekám, že to s klukama všechno objíždí a ještě jim poskytují veškerý komfort, tj. funkce taxikáře, svačináře, vodonoše, pradleny a k tomu ještě zarytého fanouška. Nakonec vše dobře dopadlo a po pár telefonátech a smskách jedeme v sestavě dvou formací a gólmana, ideál. :-)

Napětí číslo 2: To začalo hned v sobotu ráno po probuzení, kdy jedním pohledem z okna zjišťuji, že zima už je tady a jak znám údržbu silnic, ta vždycky první sníh vyložené zaspí. :-) A taky, že jo, po cestě na Kladno potkávám odhadem čtyři až pět aut, kterým se spěchání na zasněžené dálnici nevyplatilo. Několik z nich skončilo na svodidlech, jedno dokonce v příkopu. Já nespěchám, dávám si vždy časovou rezervu, takže i tak jsem na místě včas.

Napětí číslo 3: Po pár hlášených zpožděních můžeme jít na to, i když nevím, proč jsme si za gólmana pro první zápas zvolili toho, kdo má nahlášené to největší. Asi se v tom napětí udržujeme rádi sami. Teď ještě jak zapadne do sestavy nový hráč – Adam, bratr Šimona. Je s námi poprvé a ještě nestihl ani žádný trénink. Ale dopadlo to výborně, na začátku se sice chvilku hledal, ale po pár střídáních se jeho zkušenosti z hokeje projevily.

Napětí číslo 4: No a tím už jsou samotné zápasy. V prvním nastupujeme proti Olympu. Po ospalejším začátku, kdy se trochu hledáme, se pomalu probouzíme a herně jsme minimálně v druhé půli i lepší, ale skóre se nám už dorovnat nepodařilo, i když moc nechybělo. Ve druhém zápase proti Kladnu stíhá akce akci, a skóre pomalu narůstá na obou stranách, na konci se však radujeme z jednogólové výhry my, dokonce se nám podařilo vstřelit i dvouciferný počet gólů. Třetím soupeřem jsou nám Black Angels, v první půli jsme si vypracovali třígólový náskok a vypadá to, že to bude konečně zápas bez dramatické koncovky, ale ouha, soupeřovi to tam najednou začalo padat a my nakonec i po nepovedené power-play těsně prohráváme. No a jdeme na poslední zápas proti Wizardům. A paradoxně prohráváme nejvyšším rozdílem, i když hra byla podle mě nejlepší, kluci se opravdu prali o každý balónek, a nevzdávali se, i když skóre narůstalo spíše na druhé straně. Co nás zradilo nejvíc však byly návraty do obrany a hra 1 na 1. Alespoň máme na čem makat na tréninku.

Napětí číslo 5: Poslední zápas za námi, co by se ještě mohlo stát? Při předávání kluků rodičům však zjišťuji, že jeden Panter tu zůstal. Po ranních eskapádách na dálnici panují lehké obavy, ale stačí jeden telefonát a vše je zažehnáno, maminka je tu do pěti minut Veškerá „napětí“ na sebe ale beru rád. Kluci mi to vynahrazují svým zápalem pro hru, tím, jak se florbalem baví a budují si fajn partu. Díky.

Autor: Dan Horna


Vyrovnaná bilance pro WHITE

Sobota 18.11. a další turnaj elévů WHITE. Vyrazili jsme na cestu do Kralup nad Vltavou zahrát si čtyři ligová utkání. První změnou bylo, že tým vyvolených z ročníku 2013 netrénoval jako běžně vousatý Dan, ale pro tentokrát se zde objevili vousáč Forest a polovousáč Ďurda.

První zápas, jeden z našich největších soupeřů, brzké vstávaní. Víme, jak to máme s koncentrací po ránu. Ačkoliv se v šatně řeklo, že chceme jezdit od začátku, bohužel to tak nevypadalo. Ano, šli jsme do brankového vedení, ale to soupeř ve druhé polovině smazal a následně otočil zápas ve svůj prospěch. Je nutno říct, že zcela zaslouženě.

Zápas s číslem 2 nás čekal s domácím celkem z Kralup. Výkon byl oproti rannímu zápasu k nepoznání. Padaly nám tam branky a vytvořili jsme si pohodlný náskok, který jsme narozdíl od prvního zápasu udrželi.

Třetí zápas nás čekal sok z Berouna, naši trenéři tento tým už několikrát potkali s týmem Black (ročník 2012). Klukům jsme tedy předali jasné instrukce, nedat soupeři žádný prostor a co nejvíce tlačit. Gólů jsme mohli dát daleko víc, ale zmohli jsme se “pouze” na 6 branek. To však na výhru stačilo, jelikož na druhé straně zavřel Fíla bránu.

Poslední zápas naší soboty bylo pražské derby se soupeřem z Bohemians. Kluci se soupeře nezalekli a makali. Bohužel nás naše hlava srazila a moc jsme se soustředili na rozhodčí. To všechno nás stálo zápas a naše bilance byla tedy 2:2 (výhry/prohry).

Turnaj by se dal i přes velké negativum (řešení rozhodčích a toho, jak pískají) hodnotit pozitivně. Co se týče florbalu, předvedli jsme pěkný výkon a některé akce byly očím opravdu lahodné. Bohužel většinu energie vkládáme do hodnocení rozhodčích a myslíme si, že nám zápasy prohrávají oni. Zápas si vždy můžeme prohrát pouze my sami, což se bohužel stalo. Díky moc všem zúčastněným a na tréninku/turnaji ahoj.

Autor: Matěj Ďurina


První zkušenost pro tým YELLOW

Svůj premiérový turnaj v Davli si odehrála hned 4 čerstvá Panterčata ze Zličína, která byla doplněna o skvělé mladé Panterky.

Celý turnaj provázela dobrá a pozitivní nálada jak mezi dětmi, tak i rodiči a trenéry. Jsem velice rád za to, jak se naší mladí Panteři i přes malou zkušenost hrdě rvali o každý kousek palubovky. Velice rád bych vyzdvihnul výkon Kamily, která s góly určitě nešetřila a táhla svůj mladý tým do boje.

Celkově v pár slovech se jednalo o dopoledne plné radosti, nových zážitků a hlavně florbalového nadšení. Za celý realizační tým Panthers Praha děkuji všem účastníkům turnaje a těším se příště!

Eeeeeeej Panthers!

Autor: John Hodek