PanthersBulldogs
1:11(0:6,1:1,0:4)
ne 22. 1. 2023 15:30 @ SH ZŠ Rudná, Extraliga žen, 18. kolo

Deset minut hrůzy znamenalo porážku s Bulldogs

Stačilo úvodních deset minut a osud Panterek v bitvě s Bulldogs byl zpečetěn – pět inkasovaných branek nasměrovalo utkání k výsledku 1:11.

Kdo si dal načas s příchodem do Rudné, přišel o nevídanou gólovou smršť. Brněnské Bulldogs očividně nechtěly nechat v souboji s Panthers nic náhodě a zasypaly domácí obranu několika nebezpečnými situacemi, z nichž hned pět skončilo za zády Neumanové – to vše navíc ještě před dovršením desáté minuty. Extraligové 18. kolo pak sice přineslo uklidnění, těžili z něj ale výhradně hosté – na rozdíl od Pražanek totiž Buldočky mohly přestat bezhlavě útočit a naopak si držely klidné vedení. I přesto mohlo být o první pauze ještě hůře – kromě další trefy z hole Stuchlíkové ještě Neumanová vychytala trestné střílení a do šaten se tedy šlo za stavu 0:6.

Druhá část už byla o poznání vyrovnanější, brněnské hráčky si přesto držely jasný náskok a až na pár zaváhání nedovolily Panterkám nebezpečnější útoky. Jeden z nich se sice ujal, když svou střelu na zadní tyč schovala za obránkyni Gocová, to už ale odbíjely poslední minuty prostřední periody a ještě před ní navíc sedmou hostující trefu přidala Stuchlíková.

Domácí obrana si pak na konci 45. minuty ještě nechala trestuhodně prchnout Bolfovou, která si s krkolomnou pozicí počínala nejlépe jak mohla, definitivní tečku za nepovedeným zápasem pak daly dva góly v rozmezí pouhých pěti vteřin, o něž se zasloužily Garguláková s Brucháčkovou. Panterkám nepomohl ani timeout, po němž na konečných 1:11 upravila Sigmundová a potvrdila tak jak aktuální formu Bulldogs, tak i druhou vysokou porážku v řadě pro Panthers.