TraverzaPanthers
10:5(5:3,3:1,2:1)
ne 26. 2. 2023 17:30 @ SH ZŠ Kunratice, Národní liga, 2. kolo

Deset inkasovaných gólů znamená srovnání série

Druhé utkání čtvrtfinále přineslo zcela opačný průběh než to předchozí – diváci se dočkali hned patnácti branek, dvě třetiny nicméně bohužel napadaly do hostující sítě a série je tak po prvním víkendu srovnaná.

Panteři přitom začali tak, jak v sobotu skončili a brzy se dostali do vedení, které díky pěkné přihrávce Hrubého zařídil Mašát. Následujících 120 vteřin by ale hosté nejraději zapomněli – během nich totiž hned čtyřikrát inkasovali a byť dokázali nepříznivé skóre stáhnout, jistotu z domácích hokejek už nesebraly.

Ještě před koncem první třetiny totiž Traverza zvýšila na 5:3 a ve druhé části potrestala panteří nedisciplinovanost, když i díky dvěma využitým přesilovkám upravila skóre už na hrozivých 8:3. Hudcovo snížení sice vykřesalo ještě drobnou jiskřičku naděje, tu ale zadupal do země Vávra s nezastavitelným Kerzelem, kteří ve 44. minutě načali druhou desítku vstřelených gólů z domácích hokejek.

Panterům už se podařilo jen jedno kosmetické snížení, na další pak hostům chyběly síly zejména v hlavě a po úvodním čtvrtfinálovém víkendu je tedy série srovnaná – další dva díly se pak odehrají už následující víkend v Rudné.