RudnáPanthers
5:13(0:4,1:3,4:6)
ne 29. 1. 2023 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 19. kolo

Derby o Rudnou znovu pro Panthers, domácím nasázeli třináct gólů

Druhé halové derby v sezoně přineslo jednoznačný výsledek – Panteři v něm od začátku vedli a postupem času jen navyšovali svůj náskok, který nakonec narostl až na vítězství 13:5.

Teprve podruhé v sezoně svěřenci Jaroslava Jelínka a Patrika Míky načali v nějakém utkání druhou desítku v kolonce vstřelených branek – naposledy se tak stalo v rámci druhého kola a vítězství 10:6 v Benešově. A nutno říci, že si tentokrát Pražané za tímto výsledkem šli od samého počátku. Už v první třetině šli do čtyřbrankového vedení zásluhou Prokůpka, Škody, kanonýra Žišky a oslavence Jančíka, za Kalinou navíc ještě jednou zvonila tyč a Kobza nepustil do své sítě jediný balonek.

Domácí, kteří mají v závěru základní části tabulkově jiné starosti než Panteři, tak museli o přestávce sáhnout po změně gólmana a byť jim tento impulz hned v úvodu druhé části pomohl ke snížení, hostující gólostroj tím nezastavili – hned záhy korigoval skóre Pokorný a v polovině 26. minuty pak Vavroušek, první z obou jmenovaných se navíc krátce po polovině duelu z trestné lavice zapojil rovnou do útočného obléhání a druhou trefou v zápase tak upravil už na průběžných 7:1 z pohledu v té chvíli pátého celku tabulky.

Sokol nicméně i přes nepříznivý vývoj nesložil zbraně a jeho snaha v kombinaci s polevením hostí znamenala gólově bohatou třetí třetinu. V ní se sice jako první prosadili Panteři, a to navíc hned po buly, když Mašátovi stačilo ke skórování pouhých devět vteřin, v rozmezí pouhých sedm minut ale pak více než stovku příznivců na tribunách potěšili Pivoňka, Jeníček a Novosad, kteří velký rozdíl ve skóre o něco stáhli třemi trefami. I přes jejich korekci si ale mnoho další radosti domácí neužili, protože podobnou kanonádou odpověděli také Pražané, kteří postupně navýšili skóre až na celkových 13:5 v jejich prospěch – zajímavostí je, že se o výsledek zasloužilo hned dvanáct bodujících hráčů, a to včetně brankáře Kobzy, který zapsal jednu asistenci na kapitána Hudce.

Panteři tak pokračují ve skvělé sérii a pátou výhrou v řadě nadále tlačí na vedoucí čtyřku – na čtvrtou Jaroměř v tuto chvíli ztrácí tři kola před koncem čtyři body, závěrečný duel základní části pak sehrají právě na půdě vloni prvoligového Sokola.