Déčko zabralo a z Černošic veze plný počet bodů

Panteří Déčko vyrazilo na první adventní neděli do Černošic. V zápasech s Engineers a rezervou B.U.H. Praha je čekal nejen boj o důležité body, ale také souboj otce a syna.

Posilnění o juniorské hráče nastoupili Panteři proti pražským inženýrům, kteří předvedli vyrovnanou hru a dokázali se přizpůsobit neustále se měnícímu stylu florbalu. Zatímco junioři předváděli velmi běhavý a rychlý florbal, "déčková" pětice těžila za zkušeností a hrála se soupeřem značně pomalejší florbal. První dvě třetiny byly na branky poněkud chudé, diváci za to ale mohli vidět více sekání než na setkání profesionálních dřevorubců. Pantery však, stejně jako celý turnaj, držel nad vodou brankář Lukáš Hušek a přestože se v druhé třetině inženýři nadechli a zápas srovnali, třetí třetina jim přinesla neřešitelnou matematickou úlohu v podobě pěti vstřelených branek. Z prvního zápasu jsme si tedy odnesli krásné tři body a výsledek 7:3. Zajímavostí bylo, že zatímco za Panthers nastoupil junior Matouš Hrubý, barvy soupeře hájil jeho otec Daniel a utkání tak mělo punc i malého rodinného souboje.

K druhému zápasu jsme nastoupili proti trápícímu se soupeři SK B.U.H. Praha B. Soupeř z úplného spodu tabulky značil povinnost dalších tří bodů. První třetina byla ve znamení snahy překombinovat soupeře a dostat balonek před prázdnou bránu. V druhé části jsme hru zjednodušili a díky tomu jsme do té poslední vstupovali s komfortním výsledkem 4:0. Přestože soupeři svitla naděje rychlým gólem na začátku třetí třetiny, k ničemu dalšímu jsme ho už nepustili a zápas si pohlídali. Na konci zápasu pak svítil na tabuli jednoznačný výsledek 7:1 a my odjížděli se 100% bodovou úspěšností.

Autor: Honza Vondráček

Panthers Praha D - FbC Engineers 7:3 (2:1, 1:0, 5:1)  online
Panthers Praha D - B.U.H. Praha B 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)  online