Déčko po prosincovém trápení zabralo a ovládlo zápasy v Podolí

Třetí mužská rezerva neprožila příjemný podzim, který navíc před Vánoci završila trápením v Berouně. Start nového roku ale přinesl i čerstvý nádech – z Podolí se Déčko vrací s plným počtem bodů. Ohlédněme se spolu za oběma odehranými turnaji.

Šest bodů z Exe Sportu!

Velmi zajímavé kolo čekalo muže D v Praze. Šlo o hodně – zvednutí sebevědomí, nahonění kanady, poražení Nemesis jménem Vosy, přerušení nepříznivé série. Tomu všemu odpovídala sestava, kterou kromě klasických jmen přivítalo i dvě zvučné posily Davida Koláře (tímto ještě jednou gratulujeme i Týnce K. k přírůstku do rodiny!) a Johna Hodka (u něj je to zatím ještě bez potomka, tak snad příště).

Má cenu psát o něčem, co už si zvídaví čtenáři přečetli před třemi až čtyřmi články od mužů D? Zápas s Khurnyho známými z Matfyzu začal pro nás skvěle. Mimochodem náš první soupeř, kterého jsme jako poslední porazili my, drželi dlouhou šňůru šesti zápasů bez prohry. I přes vyloučení Johna za zbytečné diskuze s pruhovanými pány jsme první třetinu zvládli opět na výbornou a zapsali jsme 4 branky z hole kluků z první lajny. A poté již obligátní déjà vu z posledních turnajů, kdy jsme jako malí žáčci přišli o vedení 5:0. Neuvěřitelné, jak se tak zkušení borci mohou zbláznit v hlavách a jak se jim mohou rozklepat ruce z vysokého vedení. Tentokrát jsme ale překvapivě zvládl hektický závěr utkání a po dlouhé době jsme zapsali 3 veledůležité body. Hodně pomohlo 5 gólů zmíněného Koliho, který by měl evidentně mít nového potomka před každým důležitým turnajem. Důležité je zmínit, že až na jeden náš gól se o body podělila první lajna.

Náš druhý zápas s Vosami (poslední zápas Martina Hodače, který se jede vzdělávat na půl roku do Boloni)? Jediný rozdíl byl v tom, že jsme po první třetině tentokrát přišli o vedení 2:0. Tady je k zamyšlení, proč tomu už několikátý turnaj v řadě tak je. Ale to už je příběh do radlické arény, kdy se snad sejdeme na nějakém tom tréninku. V zápase jsme drželi trochu zalezlý systém, ale bylo vidět, že Vosy nevěděly, co na to hrát. Stejně, jak už bylo uvedeno výše, jsme jim srovnání takřka darovali na zlatém podnose. I tentokrát jsme ale zvládli závěr zápasu a po dlouhé době jsme Vosy dokázali porazit. Tentokrát je důležité zmínit druhou lajnu, která se až na jeden gól postarala o všechny góly.

Co říci závěrem - zase jsme totálně prospali druhé třetiny, ale tentokrát při nás stálo štěstí a zlepšeným výkonem ve třetích třetinách jsme zvládli vyválčit veledůležitých šest bodů (za cenu devíti!). Uvidíme, jestli v dalším turnaji 10.2. (ano, číslo 10, což bylo důležité číslo před začátkem zápasu s Vosami!) v Říčanech přerušíme tato neuvěřitelná selhání ve druhých třetinách. Dobrým výkonem se prezentovali všichni (1. lajna v prvním zápase a 2. lajna v druhém zápase) a také je potřeba vyzdvihnout výkon Vojty Knoblocha. Do příštího turnaje snad pořádně zatrénujeme a snad většina z nás bude mít více než 50% docházky. Děkujeme také za podporu od trenéra mužů A Patrika Míky (též gratulujeme jemu a Týnce M. k přírůstku do rodiny a snad se povedlo někoho vyskautovat!) a Romanu Školníkovi (u něj je to tedy taky zatím bez potomka).

PS: Nesmí chybět to nejdůležitější!